Kompiuterių atsiradimas


Kompiuterio atsiradimas. Kompiuterio atsiradimo istorija. Kompiuteriu atsiradimo istorija. Kompiuteriu istorija skaidres. Procesoriaus atsiradimo istorija. Personalinio kompiuterio atsiradimo istorija. Kompiuteris atsiradimas. Kompiuterio atsiradimo metai. Kompiuterines irangos atsiradimo istorija. Kompiuterio atsiradimo istorija.

Aštunto dešimtmečio viduryje jav parduotuvėse pasirodė detalių rinkiniai už. Dolerius, skirti elektronikos mėgėjams. Iš detalių buvo galima sulipdyti nesudėtingą kompiuterį ir, parašius programas, naudoti jį žaidimams ir nesudėtingiems skaičiavimams. Tokios mašinos rinkoje išsilaikė neilgai, nes neturėjo paklausos tarp žmonių, nesidominčių elektronika. Tai buvo esminis trūkumas, neleidžiantis užkovoti plačią rinką. Prasidėjo naujas etapas. Jis susijęs su firma apple (jav), sukurta. Metais. Viskas prasidėjo nuo to, kad s. Džobsas ir s. Vozniakas garaže surinko kompiuterį savo tikslams. Pažįstamiems ir giminaičiams tai patiko. Konstruodami mašinas tik draugams, konstruktoriai įsitikino gaminio paklausa.

Aštunto dešimtmečio viduryje jav parduotuvėse pasirodė detalių rinkiniai už 395

Tokios mašinos rinkoje išsilaikė neilgai, nes neturėjo paklausos tarp žmonių, nesidominčių elektronika. Prasidėjo naujas etapas. Jis susijęs su firma apple (jav), sukurta 1976 metais. Viskas prasidėjo nuo to, kad s. Džobsas ir s. Taip gimė mintis sukurti savo firmą, kuri pradėjo gaminti pirmuosius personalinius kompiuterius, orientuotus į eilinį vartotoją. Tai atsispindėjo ir pavadinime apple. Konstrukcija buvo labai sėkminga, visa mašina tilpo klaviatūros korpuse. Pasisekimas buvo didžiulis. Tuoj po pirmojo personalinio kompiuterio pasirodymo susikūrė firmos commodore, tandy, radio shack, gaminančios analogišką produkciją. Šios trys firmos užvaldė pagrindinę rinkos dalį. Gamybos tempai ir pelnas augo. 1979 metų 100 sparčiausiai besivystančių firmų sąraše pagrindiniai personalinių kompiuterių gamintojai užėmė pirmas tris vietas. Pelno augimo tempai apple firmoje sudarė 650%, commodore – 150%, tandy ir radio shack – 130%. Šiam etapui būdinga laisva konkurencija, techninių sprendimų įvairovė, nenusistovėję standartai, nemažos kainos. Devinto dešimtmečio pradžioje personalinių kompiuterių rinka pilnai susiformavo, ją pripažino didysis kapitalas.

įsitikinusi tuo, 1981 metų rugpjūčio 12 dieną į šią veiklos sritį įsiveržė korporacija ibm, paskelbusi savo pirmą seriją, pavadintą pc. Prasidėjo naujas etapas, įtvirtinęs terminą personalinis kompiuteris . Šios serijos mašinos populiarumu pralenkė kitus tuo metu gaminamus kompiuterius ir buvo gaminamos dideliais kiekiais.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (418 žodžiai)
  • Kompiuterių atsiradimas
    8 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių atsiradimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-atsiradimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:39
×