Kompiuterių dalių parduotuvės verslo planas


Santrauka. Verslo idėja. Rinka ir rinkodara. Rinkos apibūdinimas. Konkurencinė analizė. Marketingo tikslai ir strategija. Marketingo veiklos kaštai. Pardavimų prognozė. Valdymas ir personalas. Personalas. Personalo funkcijos ir atsakomybė. Atlyginimas. Rizikos analizė. Finansinė rizika. Valdymo rizika. Finansinis planas. Finansų plano sudarymo principai, metodai ir prielaidos. Investicijų poreikių analizė. Paskolos padengimo analizė. Prognozuojamas balansas. Rizikos veiksniai.

IĮ „ComParts“ yra įkurta Klaipėdos mieste, Bijūnų gatvė 32. Įmonė įkurta ir įregistruota 2015-01-01. Įmonės vadovas – Edmundas Ašmontas, kuris atsakingas už visą parduotuvės veiklą, akcijų, kainų paskirstymą ir t. t. Vadovas turi patirties vadybos srityje, todėl lengvai bendrauja su klientais, žino tenkinamas klientų kainas. Vadovas puikiai kalba lietuvių, anglų kalbomis ir truputį rusiškai. Dažnai lankosi įvairiuose kursuose ir seminaruose, kur tobulina savo žinias kompiuterinių technologijų srityje. Taip pat įmonės valdymui samdomi ir papildomi darbuotojai, tai yra: pardavimų vadybininkas, buhalteris ir sandėlio darbuotojas. Nuo jų atliekamo darbo priklauso nemažai įmonės veiksnių. Bendrai įmonėje su vadovu dirba trys darbuotojai, kuriems yra mokamas pastovus mėnesinis darbo užmokestis.

IĮ „ComParts“ yra kompiuterinių dalių ir jų priedų parduotuvė, kuri visas prekes laiko savo sandėlyje ir nedelsiant klientui gali parduoti jo norimą prekę. Įmonės parduodama produkcija yra : Stacionarūs kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, spausdintuvai, VoIP telefonai, klaviatūros, pelės, monitoriai, kolonėlės, web kameros, projektoriai, skeneriai bei išorinės duomenų laikmenos.

Šia veikla bus siekiama užimti didžiausią rinkos dalį Klaipėdoje tarp kompiuterines dalis pardavinėjančių įmonių. Įgijus savo klientų ir pakankamai gaunant pelno, bus planuojama plėsti parduotuvę ir kituose Lietuvos miestuose. Ši įmonė neturėjo nei vieno teisminio incidento, kuris galėtų kaip nors įtakoti įmonės steigimą ir plėtojimą.

Įkuriant parduotuvę įsigytos naujos patalpos, baldai reikalingi darbo vietų įkūrimui bei visa darbui reikalinga įranga. Pradedant plėtoti naują veiklą įmonė paėmė 120000 eurų paskolą.

Įmonė užsiims kompiuterių bei jų dalių pardavimo paslaugomis. Metams bėgant, kompiuterių bei jų dalių paklausa vis didėja, todėl pradėti verslą šioje sferoje gana pelninga. Šiuo metu Lietuvoje kompiuterinių dalių parduotuvių yra nemažas skaičius, kas byloja nemaža konkurencingumą. Kompiuterių technologijos vystosi ne metais, o dienomis, todėl nesenai išleisti produktai, gana greitai pasensta. Kad kuo sėkmingiau pradėti verslą ir pritraukti nemažą kiekį klientų, bus stengiamasi pirkėjui pasiūlyti platų, kokybišką prekių asortimentą kuo palankesnėmis pardavimo kainomis.

Pagrindiniai duomenys apie steigiamą įmonę

Pagrindinis įmonės tikslas visais gyvavimo metais, klientui suteikti kuo platesnį, kokybiškesnį naujausių kompiuterinių technologijų dalių asortimentą, kuris atitiktų kokybės ir kainos santykį. Kad pritraukti kuo daugiau klientų, ir padidinti konkurenciją su kitais šios sferos prekybininkais bus skiriama dalis lėšų reklamai.

Mano įmonė savo veiklą vykdys Klaipėdos mieste. Įvairios įrangos pirkėjai bus individualūs ir organizacijos vartotojai. Klaipėdos rajone, bei mieste kompiuterinių dalių parduotuvių yra ne viena ir ne dvi, todėl yra gana nemaža konkurencija. Kuo daugiau panašių parduotuvių užsiimančia ta pačia veikla, tuo labiau ir dažniau pardavimo kainos kinta. Vienam tos pačios sferos prekybininkui pakeitus prekių pardavimo kainas, norint išsilaikyti rinkoje yra priverstos ir kitos parduotuvės atitinkamai mažinti ar didinti kainas, kad išsilaikytų rinkoje. Tokie veiksniai dažnai įtakoja ieškoti naujų tiekėjų palankesnėmis pardavimo kainomis prekybininkams.

IĮ „ComParts“ bus prekiaujama 13 skirtingų produktų, kurie perkami iš tiekėjų palankiausiomis įmonei kainomis. Atsižvelgus į šalies gyventojams mokamą minimalų atlyginimą bus prekiaujama kiek galima kokybiškiausiais produktais, kurių pardavimo kaina svyruos nuo pigesnės klasės produktų iki brangesnės, kad produktų kainos būtų prieinamos tiek mažiau tiek daugiau uždirbantiems klientams.Visos parduodamos prekės klientams bus parduodamos tik tada, kai bus apžiūrėta ar prekė techniškai tvarkinga ir ar nėra fizinių pažeidimų. Paaiškėjus, kad prekė neveikianti dėl gamyklinio broko, pirkėjas turės teisę paprašyti grąžinti pinigus arba pakeisti prekę nauja.

Mūsų veiklą įtakos tokie išoriniai veiksniai:

Kylant gyventojų pragyvenimo lygiui, mūsų parduodamų produktų kainos bus prieinamos didesniam vartotojų kiekiui, nes kompiuterinių detalių pardavimo kainos nebus keliamos labai ženkliai.

Vis augantis ivairių prekių tiekėjų skaičius.

Ribotos finansinės galimybės, kurios priklausys nuo turimų prekių pardavimo kiekio.

  • Microsoft Word 86 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (5056 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edmundas
  • Kompiuterių dalių parduotuvės verslo planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterių dalių parduotuvės verslo planas. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-daliu-parduotuves-verslo-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 06:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo