Kompiuterių istorija (2)


Įvadas. Kompiuterių raida. Kompiuterių tipai. Superkompiuteriai. Didieji kompiuteriai. Asmeniniai kompiuteriai. Minikompiuteriai. Nešiojamieji kompiuteriai. Planšetinis kompiuteris. Kompiuterio sudedamosios dalys. Kompiuteriniai virusai. Įdomūs faktai apie kompiuterius. Išvados. Literatūra.

Į nešiojamo kompiuterio korpusą įeina ir klaviatūra ir ekranas. Stacionaraus kompiuterio korpusas yra tam tikra dėžė su švieselėmis, ventiliacijos angomis ir vietomis kabeliams prijungti. Dėžes dydis gali varijuoti nuo labai kompaktiškų, mažų dėžių, kurias galima laikyti tiesiog ant stalo, iki aukštų didelių dėžių.

 Tai pagrindinė kompiuterio plokštė. Visi kompiuterio komponentai viduje ar išorėje, vienaip ar kitaip yra sujungti su motinine plokšte.

 Skirtingai nei CMOS, kuris yra maitinamas pakeičiama CMOS baterija pačioje motininėje plokštėje, kiekvienas kitas kompiuterio elementas turi turėti maitinimą. Maitinimas yra gaunamas iš tam tikro elektros energijos šaltinio, kaip baterija nešiojamuose kompiuteriuose, arba maitinimo lizdas stacionariems kompiuteriams.

Tai yra komponentas, kuriame yra mikroprocesorius. Mikroprocesorius yra visų kompiuterio vykdomų operacijų smegenys. Visos kompiuterio eksploatacinės savybės priklauso nuo procesoriaus darbo.

Netgi greičiausiam procesoriui reikia vietos saugoti informacijai tuo metu, kol ji yra apdorojama. RAM kompiuteriui yra kaip stalas virėjui – ant jo padedami visi įrankiai ir ingredientai su kuriais dirbama, ir ten jie laukia kol tau jų prireiks naudojimui.

 Tai prietaisai, kuriuose yra saugoma informacija, kai ji nėra naudojama.

Kuo daugiau jūsų kompiuteris dirba, tuo daugiau šilumos jis išskiria. CPU ir kiti komponentai gali pakelti tam tikrą karštį. Tačiau jei kompiuteris nėra pakankamai gerai vėsinamas, jis gali perkaisti, ir tada kompiuterio remontas kainuos pakankamai brangiai. Ventiliatoriai yra dažniausiai naudojami prietaisai kompiuteriams aušinti.

  • Microsoft Word 1371 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (1549 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvijaaa
  • Kompiuterių istorija (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Kompiuterių istorija (2). (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-istorija-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 14:47
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo