Kompiuterių kartos ir klasės


Kompiuterių kartos. Seymouras Cray. Universalieji kompiuteriai. Mini kompiuteriai. Darbo stotys. Xerox Alto. Digital vax. Digital pdp. Mikrokompiuteriai Asmeniniai kompiuteriai. Delninis kompiuteris.

Istoriškai kompiuteriai gali būti/dažnai yra skirstomi kartomis. Šios kartos atspindi atitinkamo laikmečio mokslo ir ypač elektronikos pasiekimų lygį. Iki šiol yra išskiriamos 5 kompiuterių kartos.

1965 – 1970 metai. 1959 metais sukurta integralinė mikroschema. Kompiuterių matmenys dar sumažėjo. Apie 1968-1970 sukurti kompiuteriai buvo vadinami mini kompiuteriais (DEC, SM3-4). Duomenims saugoti dar plačiau pradėti naudoti magnetiniai diskai. Feritines atmintis pakeitė puslaidininkinės. Atsivėrė galimybės vykdyti kelias programas vienu metu tuo pačiu leidžiant dirbti su vienu kompiuteriu keliems vartotojams iš kart. Pasikeitė naudojimosi kompiuteriais ideologija. Vartotojas galėjo tiesiogiai bendrauti su kompiuteriu operacinės sistemos valdymo komandomis. Dėka savo sumažėjimo kompiuteriais susidomėjo daugybė vartotojų - tiek mokslininkų tiek gamybininkų.

1971 – iki dabar. 1971 metais buvo sukurta didžioji integralinė schema. Netrukus pasirodė ir labai didelė integralinė schema. Tūkstančiai integralinių schemų sutalpinama vienoje silicio plokštelėje. Tai leido Tedd Hoff Intel firmos darbuotojui sukurti pirmąjį mikroprocesorių. Mikroprocesorių pagrindu sukurti kompiuteriai jau vadinami mikrokompiuteriais. Kadangi kompiuteris tapo visai mažas ir juo betarpiškai galėjo naudotis vartotojas atsirado taip vadinami asmeniniai kompiuteriai. Mikroprocesoriai taip pat leido atsirasti naujai kompiuterių klasei – superkompiuteriams, kuriuose sujungta šimtai ar net tūkstančiai mikroprocesorių.

Dabartis - ateitis. Kai kurie šaltiniai teigia, kad jau prasidėjo penktoji kompiuterių karta. Tačiau esminiai pokyčiai, matyt, laukia ateityje. Numatomos šios kompiuterių plėtros tendencijos:

Nanomolekulinės struktūros kompiuteriai. Projektuojama kad juose bitas bus tik vienas atomas.

Okeanografijoje – tyrinėjant vandenynų povandenines sroves, ledkalnius, jų judėjimą, jūros florą ir fauną

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1415 žodžiai)
  • Matas
  • Kompiuterių kartos ir klasės
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių kartos ir klasės. (2014 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-kartos-ir-klases.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:31
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo