Kompiuteriu kartos ir kompiuteriu klases


Asmeniniu kompiuteriu klases. Kompiuterių istorija, kompiuterių kartos referatas. Kompiuterio kartos. Kompiuterių kartos kas tai. Informatikos referatas kompiuterių kartos istorija (ms word). Kompiuterių istorija kompiuterių kartos. Šiuolaikinių kompiuterių klasės. Mano kompiuteris referatas 11 klasei. Tranzistorius istorija referatai. Kompiuteriu kartos lietuvoje.

Įvadas. Kompiuterių kartos. Pirmoji karta - vakuuminių lempų metai. Antroji karta - tranzistorių era. Trečioji karta – integralinės grandinės. Ketvirtoji karta – mikroprocesoriai. Penktoji karta. Kompiuterių klasės. Superkompiuteriai. Universalieji kompiuteriai. Mini kompiuteriai. Darbo stotys. Mikrokompiuteriai (asmeniniai kompiuteriai). Delninis kompiuteris. Išvados. Literatūra.

Kompiuterių vystymo istorija trumpa (tik pusė amžiaus), o tempai įspūdingi. Iki 1946 metų mūsų tėvai ir seneliai statė laivus, atliko finansinius skaičiavimus, sveikatos tyrimus ir kt. Be kompiuterių, nes jų dar nebuvo. Septintajame šio amžiaus dešimtmetyje multimilijoninės vertės kompiuteriai buvo naudojami tik stambiose ir finansiškai galingose organizacijose. Šiuos kompiuterius prižiūrėdavo aukštos klasės specialistai už užrakintų durų. Tais laikais kompiuterinės sistemos buvo suprojektuotos taip, kad kompiuterių profesionalas veikdavo kaip tarpininkas tarp vartotojo ir kompiuterio. Aštuntojo dešimtmečio viduryje kompiuteriai tapo mažesni, pigesni, ir jų naudojimas supaprastėjo. Ši tendencija paskatino personalinių kompiuterių sukūrimą. Prabėgo dar dešimt metų, ir įvairiausių veiklos sričių žmonės įsigijo šiuos mažuosius technikos stebuklus. Kompiuteriai tapo prieinami kiekvienam.

Manau, kad ši tema yra labai svarbi, nes atskleidžia šiuolaikinių kompiuterių istoriją bei šiuolaikinių kompiuterių klasifikacijos kategoriją, kuri remiasi kompiuterių gamyboje taikytomis technologijomis.

Rašydama referatą bandžiau atsakyti į visus iškilusius klausimus, susijusius su kompiuterių kartomis ir kompiuterių klasėmis.

Pirmoji karta vyravo 1944-1958 metais. Tai ankstyviausieji bendros paskirties kompiuteriai. Šių kompiuterių centrinis procesorius ir operatyvinė atmintis buvo gaminama iš elektroninių lempų.

Kompiuteriuose įvesties ir išvesties įrenginiai buvo perfokortos ir magnetinės juostos. Šių kompiuterių atmintis buvo gaminama iš elektroninių lempų. Tokie kompiuteriai lėti, dideli, brangūs ir mažai patikimi bei į aplinką išskirdavo didelį šilumos kiekį. Jie galėjo vykdyti tik vieną programą.

Pirmosios kartos atstovai - eniac, univac. Kompiuteris eniac – elektroninis skaitmeninis integratorius ir skaičiuotuvas. 1943 m. Kariuomeneje prasidėjo eniac kūrimo darbai. Sukurta mašina priminė monstrą – svėrė 30 tonų, užėmė 1600 m, panaudota 18 000 vakuuminių elektroninių lempų. Ji išeikvodavo apie 140 kw elektros galios, galejo atlikti 5000 sudėties operacijų per sekundę. Eniac pagamintas 1946-aisiais metais – per vėlai, kad būtų panaudotas kare. Tad pirmasis jo uždavinys buvo skaičiavimų serija, kuri padėjo nustatyti principinę vandenilinės bombos pagaminimo galimybę. Eniac, veikęs btl iki 1955-ųjų ,buvo išmontuotas.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (1960 žodžiai)
  • Kolegija
  • Onute
  • Kompiuteriu kartos ir kompiuteriu klases
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuteriu kartos ir kompiuteriu klases. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-kartos-ir-kompiuteriu-klases.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 16:50
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo