Kompiuterių kartų istorija


Įvadas. Pirmoji kompiuterių karta. Antroji kompiuterių karta. Trečioji kompiuterių karta. Ketvirtoji kompiuterių karta. Penktoji kompiuterių karta. Informacijos šaltiniai.

Penkta kompiuterių karta buvo pripažinta visai neseniai. Dar 2008m. dėl jos buvo ginčijimasi , „nes kokybiškai nauji elektronikos elementai, galėję būti naujos kompiuterių kartos techniniu pagrindu, nebuvo sukurti, o būtent taip buvo apibrėžtos pirmosios trys ir iš dalies ketvirtoji kompiuterių kartos. XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje japonų mokslininkai ir inžinieriai paskelbė apie penktosios kartos kosmpiuterių sukūrimo projektą, kurio pagrindinė mintis buvo platus įvairių dirbtinio intelekto metodų naudojimas. Tačiau šis projektas buvo nutrauktas taip ir nepasiekus kokių nors žymesnių rezultatų. Tačiau kai kuriose šaltiniuose penktosios kompiuterių kartos pradžia yra pripažinta 1987metais. Kompiuterių „nauja architektūra, kuri pereina prie duomenų srauto principo, manipuliuojančio su daugiau nei 500 lygiagrečiai veikiančių procesorių; labai aukšto lygio programavimo kalbų naudojimas; bendravimas operatoriaus kalba, darbo greitis didesnis nei 1 milijardas operacijų per sekundę.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 604 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1183 žodžiai)
  • Antanas
  • Kompiuterių kartų istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių kartų istorija. (2013 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-kartu-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:29
×