Kompiuterių korpusai


Korpuso pagaminimo kokybė. Korpuso tipas ir skyrių skaičius. Horizontalūs ir vertikalūs. Horizontalus Stalo desktop. Vertikalus Vertikalių korpusų tipai. Didelis full korpusas. „ Midi “ korpusai. „ Mini “ korpusai. Maitinimo blokų tipai. Supratimas apie korpuso form faktorių. ATX privalumai prieš AT ATX. Maitinimo bloko galimybių išplėtimas. Oro srauto kryptis. Jungtys išdėstytos pačioje plokštėje. Apsauga nuo spinduliavimo. Maitinimo bloko kokybė. Jungiklis ar kištukinis lizdas. Vidaus priėjimo lengvumas. Valdymo mygtukų išvaizda. Maitinimo bloko išdėstymas. Korpuso aukštis turi būti ne mažesnis 42 cm. Gylis geriausia , kad neviršytų 45 cm. Lengvas kietų diskų keitimas. IR siųstuvo langelis. Įdomūs midi korpusų modeliai. Aopen HX 45A Denco Dx08 Hansan Feel 505 FKI FK. Pagrindinė plokštė tvirtinama prie sienelės. Sienelė su plokšte tvirtinama prie korpuso. Montuojamas procesorius , atmintis , grafinė plokštė. Prijungiami indikatorių ir jungiklių laidai. Prijungiami išoriniai įrenginiai.


Suprasti skirtumus tarp kompiuterių - didžiojo, minikompiuterio, tinklo kompiuterio, asmeninio kompiuterio, nešiojamojo kompiuterio - pagal atmintinės talpą, spartą, kainą ir tipinius vartotojus. Suprasti intelektualaus ir nebylaus galinio įrenginio sąvokas.

Vertikalus. Jei vartotojas pasirinko vertikalų, tai toliau jis pasirenka vieną iš keturių tipų, besiskiriančių pagal aukštį. Skyrių skaičius, vidinių ir išorinių. Šis skaičius turi didelę reikšmę plečiant sistemą.

Korpuso pagaminimo kokybė. Čia svarbūs tokie parametrai, kaip metalo storis, kietumas, spinduliavimo patekimas išorėn.

Korpuso patogumas. Prie šių parametrų galima priskirti, pavyzdžiui, mygtukų atlikimą (kad netyčia nenusispaustų), ir korpuso atsidarymo lengvumą. Prie nematomų vartotojui parametrų galima priskirti maitinimo bloką, ir vietą papildomiems ventiliatoriams.

Korpuso dizainas. Nežiūrint į subjektyvumą, šis parametras labai svarbus, kadangi jeigu korpusas patinka, tai savaime sudaro malonią darbo aplinką. Kai kurie gamintojai gamina kelias korpusų modifikacijas, turinčias vienodus aukščiau išvardintus parametrus, bet turinčias skirtingą dizainą. Kaip pavyzdį galima pateikti dureles, esančias priekinėje korpuso pusėje, šviesos indikatorių išdėstymą, jų formą, korpuso spalvą ir kt. Be to, vienam patinka griežtos formos, o kitam futuristinės.

Horizontalūs ir vertikalūs. Paprastai korpusas turi gretasienio formą, su dviem išsiskiriančiom briaunom. Priklausomai nuo to, kaip išdėstytos šios briaunos darbo metu (horizontaliai arba vertikaliai) korpusą skirsto į dvi dideles klases.

Stalo (desktop). Korpusas statomas ant stalo didžiąja briauna. Tai buvo standartinis personalinių kompiuterių korpusas naudojamas IBM PC, XT ir AT kompiuteriams. Horizontalūs korpusai atsirado anksčiau už vertikalius, bet dabar pirmieji aiškiai paseno dėl šių priežasčių. Anksčiau monitoriai buvo maži (14" ir15") ir juos statė ant horizontalių korpusų vietai taupyti.

Jeigu ant tokio korpuso pastatyti šiuolaikinį monitorių (17" ir 19"), tai bus pažeista komfortabili akių padėtis. Esmė tame, kad vartotojas į ekraną turi žiūrėti iš viršaus į apačią (optimaliausia 30° kampu). Tokiu kampu žiūrint akių vokai būna pusiau atviri, kitaip garuoja akių drėgmė. Jeigu atskirai statyti horizontalų korpusą ir monitorių, tai bendrai jie užims daug vietos.

Antras horizontalaus korpuso trūkumas yra tas, kad atsiradus poreikiui jį atidaryti, tenka nukeldinti sunkų monitorių (ir dar ieškoti laikiną vietą, kur jį galima būtų priglausti).

Visų šių problemų turint vertikalų korpusą neiškils. Be to, jeigu yra išorinis modemas (taip pat telefonas arba koks nors panašaus dydžio įrenginys), tai juo galima patogiai naudotis padėjus jį ant viršutinės korpuso dalies.

Horizontalų korpusą aišku galima pastatyti ir vertikaliai, tačiau toks jo panaudojimas nebus pilnavertis. Visų pirma, iškils problemų jį atidarant. Antra, ne visi įrenginiai gerai dirba vertikalioje padėtyje. Todėl apžvelgsime tik vertikalius korpusus

Vertikalūs korpusai skirstomi į keturis tipus, kurie skiriasi aukščiu: mikro (micro), mini (mini), midi (midi) ir didelis (big, full).

Dauguma korpusų skirstomi pagal išorinių skyrių kiekį, nors būna ir išimčių.

  • Microsoft Word 345 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3480 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lukas
  • Kompiuterių korpusai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuterių korpusai . (2019 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-korpusai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 12:33
×