Kompiuterių procesoriai ir naujovės


Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Procesorius. Cpu. Fpu. Šiuolaikiniai procesoriai. Kodėl prireikė daugiau nei vieno procesoriaus? Procesorių konkurencija. Kas yra „Single-thread“ ir „Multi-thread“ sparta? Procesorių naujovės. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Kaip ir daugelis gyvų organizmų turi mąstančius organus, taip ir kompiuteris turi tokį – procesorių. Procesorius, dar kitaip vadinamas CPU (central processing unit) - tai yra kompiuterio sudedamoji dalis, mechaninis įrenginys, kuris nuskaito instrukcijas bei duomenis iš kompiuterinės programos bei, remdamasis jais, atlieka aritmetinius, loginius ir įvesties/išvesties sistemos operacijas. Pirmasis procesorius buvo sukurtas 1971 metais įmonės INTEL, kurio sparta dažniais buvo 108 kilohercai (Khz), kai šiuolaikiniame paprasčiausiame procesoriuje būna megahercai (MHz) arba gigahercai (GHz). Šio referato tikslas yra supažindinti su procesoriaus svarba kompiuterio veikimui, jo sudedamąsias dalis ir naujoves, keičiančias dabartį.

Šiuo metu pasaulyje dominuoja dvi procesorių gaminimo įmonės – „Intel“ (mėlynieji) ir „AMD“ (raudonieji). Pats asmeniškai naudoju AMD Ryzen penktos kartos (2600) šešių branduolių (cores) 3,4 GHz procesorių. Jame nors tik ir 6 branduoliai, tačiau jis dar turi 12 virtualių branduolių (threads), kurie paspartina operacijų atlikimo greitį. Kodėl aš būtent pasirinkau AMD procesorių? Virtualūs branduoliai padeda atlikti daug operacijų vienu metu (multitaskinti), tad galiu vienu metu ir žaisti kompiuterinius žaidimus, ir klausytis muzikos be jokių trukdžių.

  • Microsoft Word 602 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1061 žodžiai)
  • Kolegija
  • Donatas
  • Kompiuterių procesoriai ir naujovės
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterių procesoriai ir naujovės. (2020 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-procesoriai-ir-naujoves.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 07:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo