Kompiuterių programinė įranga. Programavimas kaip ūkinės veiklos procesas.



Norint dirbti kompiuteriu, nepakanka jį sukomplektuoti iš įvairių techninės įrangos (angliškai hardware) komponentų. Šios programos analizuoja ( supranta ) žmogaus perduodamas komandas, verčia jas į procesoriui suprantamas instrukcijas ir perduoda procesoriui vykdyti.
Visos kompiuterinės programos sudaro kompiuterio programinę įrangą (angliškai software). Tai sudėtinga programų sistema, kuri valdo kompiuterio darbą. Paprastai ją kuria aukštos kvalifikacijos inžinieriai programuotojai, ir ji nuolat tobulinama, siekiant, kad kompiuteriu naudotis būtų galima lengviau ir efektyviau. Programuotojai yra sukūrę įvairių kompiuterinių programų. Vienos iš jų yra skirtos l progamos ir programinė įranga – kompiuterių universalumo pagrindas, skiriantis kompiuterinę techniką ir kompiuterines technologijas nuo kitokios šiuo metu egzistuojančios techninės ir technologijų. Kompiuteriai veikia valdomi programų, ir tas pats kompiuteris gali būti naudojamas visiškai skirtingose veiklos sferose priklausomai nuo programinės jo įrangos. Programinė įranga – programų, procedūrų, taisyklių ir dokumentų visuma duomenims kompiuteriu apdoroti ir šiam procesui paruošti.
Kaip ir kompiuterinė technika, programinė įranga gana intensyviai ir audringai tobulėjo nuo pirmųjų mašinine kalba parašytų programų iki šiuolaikinių objektinės orientacijos programavimo sistemų, ekspertinių sistemų, fiperteksto technologijos ir daugeliokitų dabar įprastų ar dar tik laboratorijose kuriamų programavimo stilių ir metodų. Susikūrė ištisa programinių produktų industrija, iš kurios tapo plačiai žinomi tokie gigantai kaip microsoft, borland, oracle, informix. Nėra paprasta aprėpti visą egzistuojančių programų įvairovę, juolab kad kiekvieną dieną pasirodo nauji programinės įrangos tipai, tačiau nemaža programų, skirtų panašiems uždaviniams, problemoms ar vartotojams, gali būti klasifikuojamos į grupes, taigi egzistuoja tam tikra istoriškai susiklosčiusi klasifikacijos schema. Tradiciškai ir dažniausiai programinė įranga skirstoma į sisteminę ir taikomąją.
Sisteminė programinė įranga –tai programinė įranga kompiuteriui eksploatuoti ir aptarnauti, skaičiavimams organizuoti ir taikomųjų programų sudarymui automatizuoti. Kitaip sakant, sisteminė programinė įranga apima programas, būtinas visam skaičiavimo procesui organizuoti sprendžiant konkretų uždavinį, taip pat programas, dalyvaujančias rengiant naujas programas.
- Microsoft Word 11 KB
- 2012 m.
- 10 puslapių (1014 žodžiai)
- Ingrida
-