Kompiuterių raida


Kompiuteriu raida ir tipai. Kompiuterių raida ir tipai ms word. Kursinis darbas tabuliatorius. Kompiuterio raida ir tipai. Tabuliatorius ir aprašymas. H. holerito tabuliatorius.

Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai “kalkuliuti” ir “kalkuliatorius”. Ant siūlo suvertų kalkulių pozicija atitiko tam tikrą skaičių. Literatūra.

Kinijoje ir japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai kalkuliuti ir kalkuliatorius .

Vieną iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas blezas paskalis. Šį įrenginį, pavadintą paskalina ,sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaičiai nuo iki. Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių.

Pagrindinė paskalinos yda – labai sudėtingas įvairių operacijų, išskyrus sudėtį, atlikimas. Pirmąją mašiną, kuria lengvai atliekami visi keturi veiksmai , 1673 metais sukūrė vokietis gotfrydas vilhelmas leibnicas.

Anglų matematikas čarlzas babidžas, sugalvojęs dvi reikšmingiausias mechanines skaičiavimo mašinas, dažnai vadinamas šiuolaikinės technikos tėvu . Pirmąją mašiną, skirtą matematiniu lentelių sudarymui ir tikrinimui (skaičiuojant skaičių skirtumą), č. Babidžas sukūrė 1822 metais. Ji vadinosi skirtuminė mašina. 1833 m. Jis nutarė sukurti universalią skaičiavimo mašiną ir pavadino ją analizine mašina . Tačiau realizuoti analizinę mašiną buvo labai problematiška – galiausiai ji būtų buvusi ne mažesnė už garvežį. Todėl ši mašina nebuvo sukurta. Č. Babidžas nepateikė nė vieno išsamaus jos aprašymo. Tačiau aprašymas buvo išsuogotas jo bendradarbės, grafienės, augustos ados bairon-lavleis dėka. Grafienė ada lavleis vadinama pirmąja programuotoja. Jos garbei viena iš programavimo kalbų pavadints ada.

č. Babidžo nuopelnas yra tas, kad analizinėje mašinoje jis pritaikė komponentus, kurie yra svarbiausi ir šiuolaikiniame kompiuteryje. Jis pirmasis suamerikietis hermanas holeritas 1890 metais laimėjo efektyvaus gyventojų surašymo duomenų apdovanojimo konkursą. Jis taip pat naudojo perfokoltas. H. Holerito tabuliatorius tapo pirmąja skaičiavimo mašina, veikiančia ne mechaniniu procesų pagrindu. Ji pasirodė esanti labai efektivi, ir tai leido įsteigti firmą, gaminančią tokius tabuliatorius. Nuo 1924 metų iki dabar ji vadinasi ibm (international business machines) ir yra viena stambiausių kompiuterius gaminančių firmų.

Vokiečių inžinierius konradas cūzė paekperimentavęs su dešimtaine skaičiavimo sistema, vis dėlto pasirinko dvejetainę. Nors ir nesusipažino su anglų matematiko džordžo būlio logika, leidžiančia atlikti elementarius veiksmus su dvejetainiais skaičiais, k.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1069 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Kompiuterių raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių raida. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-raida.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 12:01
×