Kompiuterių raidos istorija referatas


Informatikos referatas.

Kompiuterių raidos istorija referatas.


1944 m. sukurtas MARK I (Manchester Automatic Relay Digital Machine). Tai pirmoji realinė skaičiavimo mašina, kurią suprojektavo amerikiečių profesorius Hovardas Aikenas, pagamino kampaniją IBM ir 1944 m. pastatė Bostone (JAV), Harvardo universitete. Ten ji pradėta naudoti mokslo tiriamiesiems darbams. Ši mašina galėjo atlikti 3 veiksmus per sekundę, buvo 15 m ilgio, 2,5m aukščio, svėrė 3 t, turėjo apie 75 tūkst. detalių, o duomenims įvesti ir išvesti buvo naudojamos perfokortos.MARK I buvo išties elektromechaninių kalkuliatorių rinkinys, labai panašus į Č. Bebidžo analitinę mašiną, bet žymiai tobulesnis. Dirbdama mašina kėlė didelį triukšmą, nes pagrindiniai jos elementai buvo daugiau kaip 3 tūkst. didelių elektromechaninių relių.

1945-1946 m. pasirodė ENIAC (Eletronic Numerical Integrator And Computer). Tai pirmasis elektroninis skaitmeninis kompiuteris, kurį susipažinę su J. Atanasoffo ir C. Berry projektu, Philadelfijos mieste, Pensylvanijos universitete sukūrė JAV mokslininkai Johnas W. Mauchly ir Johnas P. Eckertas. Šis kompiuteris buvo skirtas JAV armijai skaičiuoti balistines lenteles. Vėliau juo buvo atliekami daugelio mokslinių tyrimų sudėtingi skaičiavimai. Šiuo metu pirmasis kompiuteris ENIAC yra Bendžamino Franklino mokslo pasiekimų muziejuje Philadelfijoje. Kompiuteris, sudarytas iš 18000 elektroninių lempų, užėmė 549 m2 plotą, jo centrinis procesorius svėrė 3 t, o visas - 30 t, galėjo atlikti 5000 sudėties veiksmų per sekundę, kas 7 min. klysdavo, nes dėl perkaitimo pakisdavo voltamperinės elektroninių lempų charakteristikos ir reikėdavo duomenis įvesti iš naujo, veikė 9 metus.

1945 m. JAV mokslininkas Johnas von Neumannas įvedė modernią kompiuterio sandaros koncepciją, vadinamą Neumano architektūra. Jos esmė yra ta, kad programos ir duomenys saugomi viename atminties įrenginyje. Ši koncepcija buvo įgyvendinta tada, kai kompiuterio elektroninės dalys tapo mažesnės ir patikimesnės.

5.3 Trečioji karta. Integrinės schemos

5.4 Ketvirtoji karta (1971 - šiandien)

5.5 Penktoji karta. Kompiuterijos ateitis

  • Informatika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Maksim
  • 21 puslapis (3092 žodžiai)
  • Informatikos referatai
  • Microsoft Word 1658 KB
  • Kompiuterių raidos istorija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių raidos istorija referatas. (2016 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-raidos-istorija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:23