Kompiuterių remontas verslo planas (2)


Santrauka. Verslo idėja. Įmonės aprašymas. Verslo tikslai ir galimybės. Paslaugų aprašymas. Marketingas. Rinkos apžvalga. Konkurencinė analizė. Marketingo planas. Pardavimų prognozė. Valdymas ir personalas. Rizikos analizė. Finansinis planas. Finansų plano sudarymo principai, metodai ir prielaidos. Investicijų poreikių analizė. Paskolos padengimo analizė. Verslo planas.

Verslui pradėti reikalingas 13 000 Eur kapitalas. Skolintas kapitalas sudarys 10 000 Eur, nuosavas – 3 000 Eur.

Individualios įmonės savininkas ir vadovas – Erikas Jonušas. Savininkas įgijęs aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą – informacinių sistemų technologijų inžinieriaus specialybę. Pradėjus verslą, bus samdomas vienas pagalbinis darbuotojas, kuris padės susitvarkyti su darbo krūviu, taip pat atliks kitas kasdienes užduotis.

IĮ “Kompas“ bus įsikūrusi Vasario 16-osios gatvėje 44, Šiauliuose. Ketinama nuomotis 27.32 kv.m.naujai suremontuotas patalpas, esančias centre, miesto bulvare. Patalpos įsikūrusios III pastato aukšte, vitrininiai langai į pėsčiųjų bulvaro pusę, atskiras įėjimas. Kuriamos įmonės klientai – privatūs bei juridiniai asmenys, firmos bei valstybinės organizacijos. Nors tiksliai apibrėžti tikslinę rinką yra gana sudėtinga, galima teigti, kad tai bus kompiuterius turintys asmenys, neišskiriant jų nei pagal lytį, nei amžių ar kitą faktorių. Vis dėl to daugiausiai dėmesio bus skiriama besimokantiems asmenims (mokiniams, studentams). Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad šiuo metu akademinė veikla neįsivaizduojama be kompiuterio, taigi dauguma besimokančiųjų turi kompiuterius ir susiduria su įvairiomis kompiuterio priežiūros ar gedimų problemomis. Taigi galima teigti, kad pasirinkta įmonės įsikūrimo geografinė vieta strategiškai palanki – centre įsikūrusi įmonė bus :

~ 700 metrų nuo Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos;

~ 550 metrų nuo Šiaulių Juventos progimnazijos;

~ 550 metrų nuo Šiaulių universiteto studentų bendrabučių;

~ 1,2 km nuo Šiaulių Didždvario gimnazijos;

~ 650 metrų nuo Šiaulių Humanitarinio fakulteto;

~ 750 metrų nuo Šiaulių Technologijos fakulteto;

~ 600 metrų nuo Šiaulių Edukologijos fakulteto;

~ 450 metrų nuo Šiaulių Matematikos ir informatikos fakulteto;

~400 metrų nuo Šiaulių valstybinės kolegijos.

Siekiant įgyvendinti strateginį tikslą labai svarbu įvertinti ir įmonės verslo perspektyvas bei jo plėtimąsi. Ateityje, sėkmingai įsitvirtinus rinkoje, būtų atidaromi dar keli kompiuterių remonto paslaugas siūlantys punktai kituose miesto mikrorajonuose.

IĮ “Kompas“ – kompiuterinės technikos remonto paslaugas teikianti įmonė. Įmonė siūlys ne tik remonto paslaugas, tačiau taip pat profilaktinę kompiuterio patikrą: programų atnaujinimus, jų tobulinimus, apsaugos sistemas, kurios ne tik pagerins darbo kompiuteriu kokybę, tačiau taip pat jį optimizuos. IĮ “Kompas“ teikiamos paslaugos:

Aparatinė diagnostika (galima TIK diagnostika, net nesirengiant įrenginio remontuoti);

Programinis kompiuterio valymas (virusų šalinimas, operacinės sistemos darbingumo atstatymas);

Kompiuterio ar atskirų jo dalių remontas;

Atvykimas į namus (po darbo valandų, skubiais atvejais bet kokiu paros metu);

Galima teigti, kad konkurentų siūlančių kompiuterių remonto ir priežiūros paslaugos yra analogiškos, todėl mūsų įmonė daugiausiai orientuosis į vartotojo poreikių patenkinimą ir glaudžių santykių užmezgimą. Viso proceso metu bus palaikomi ryšiai su klientu, konsultuojamasi, aptariami galimi remonto ir keistinių komponentų variantai. Atsižvelgiant į kliento poreikius, siūlomos galimybės reikiamas keisti kompiuterio dalis užsakinėti naujas arba devėtas, taip stengiantis patenkinti individualius kliento poreikius. Taip pat įmonė siūlys aptarnavimą bet kuriuo paros metu, su galimybe atvykti į namus. Visoms suteiktoms paslaugoms bus teikiamas 3 mėnesių garantinis laikotarpis, per kurį pasikartojus tam pačiam gedimui, pakartotinis tvarkymas bus atliekamas nemokamai.

2012 metais vasario mėnesį pasirodžiusiame straipsnyje apie Lietuvos gyventojų vartojimo kultūrą teigiama, kad Lietuvos gyventojai yra linkę sugedusius prietaisus remontuoti, užuot įsigyję naujus. Statistikos duomenimis, vidutiniškai per pirmuosius 3 metus 31% kompiuterių savininkų kreipiasi dėl įvairių gedimų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, informacinių technologijų paslaugomis užsiimančių įmonių, konkrečiai atliekančių kompiuterių ir ryšių remonto darbus, pajamos Lietuvoje 2011 metais siekė 82,7 mln. litų. Atsižvelgus į tai, kad netolimoje ateityje informacinei visuomenei priklausys didžioji dalis gyventojų, galima teigti, kad tuo pačiu plėsis ir mūsų įmonės klientų ratas.

Iš diagramoje pateiktų duomenų, galima pastebėti, kad daugiausiai pasaulyje nešiojamųjų kompiuterių parduodanti "Hewlett-Packard" kompanija užima paskutinę devintąją kompiuterių patikimumo reitingo vietą. Tikimybė, kad per tris eksploatavimo metus suges šios kompanijos gamintas nešiojamas kompiuteris – 25,6 proc. (praktiškai kas ketvirtas kompiuteris). Iš pateiktų duomenų, galima pastebėti, kad kompiuterių gedimo procentas išties nemažas, taigi ir kompiuterių remonto paslaugų paklausa neturėtų mažėti. Taip pat reikia atsižvelgti ir į tai, kad diagramoje pateiktas tik nešiojamųjų kompiuterių gedimų procentas. Mūsų įmonė teiks ne tik nešiojamų, tačiau taip pat stacionarių kompiuterių remonto paslaugas, taip pat kitas su kompiuterio priežiūra susijusias paslaugas. Tai įvertinus galima teigti, kad įmonė turi realias galimybes įsitvirtinti rinkoje.

  • Informatika Verslo planas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4003 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erikas
  • Kompiuterių remontas verslo planas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Kompiuterių remontas verslo planas (2). (2015 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-remontas-verslo-planas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:12
×