Kompiuterių sturktūros dalys


V. leibnicas. Kompiuterio vidine atmintis. Vidine atmintis raida.

Kompiuteriu raidos istorija. Kompiuterio sandara. Pk cenrtinis blokas. Procesorius. Vidinė atmintis. Išorinė atmintis. Prievadai. Specialios vaizdo plokštės. Garso plokštės ir akustinės sistemos. Informacijos įvedimo priemonės. Išvedimo sistemos įrenginiai. Pk tinklai. Motininių plokščių aprašymai.

Naujos technikos kūrimas-tai sudėtingas fantazijos , teorijos ir praktikos persipinimas. Jis susijęs ne tik su kompiuteriais , bet ir su genų inžinerija ar kosmonautika. Hefestas sukūrė protingas,auksines,mechanines tarnaites -šiuolaikinių pramoninių robotų prototipą. Tačiau nežinoma,ar homeras nors nutuokė apie šiuolaikinių robotų kūrimo teorinius principus. Tuo tarpu aristotelis jau prieš 2300 metų sukūrė matematinę logiką –teorinį šiuolaikinių kompiuterių schemų pagrindą.

Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai,inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir japonijoje prieš keletą metų iki kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padarytiiš karoliukų ,pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis). Ant siūlo suvertų kalkulių pozicijaatitkdavo tam tikrą skaičių.

Vienas iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas blezas paskalis. Šį įrenginį , pavadintą paskalina ,sudarė ratukai ,ant kurių buvoužrašyti skaičiai nuo iki. Apsisukęs vieną kartą,ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių. Paskalio taikytas surištųjų ratukų metodas tapo beveik visų mechaninių skaičiuotuvų,sukurtų per vėlesnius 3šimtmečius pagrindu.

Pagrindinė paskalinos yda –labai sudėtingas įvairių operacijų , išskyrussudėti ,atlikimas. Pirmąją mašiną , kuria lengvai atliekami visi keturi aritmetikos veiksmai , 1673 metais sukūrė vokietis g. V. Leibnicas . Šis mechaninis kalkuliatorius sudėtį atlikdavo kaip ir paskalina , tačiau jo konstrukcijoje leibnicas pirmą kartą pritaikė judančią dalį (karunėlę). Vis dėlto jį išgarsino ne jo sukurtas kalkuliatorius , o diferencialinis ir integralinis skaičiavimas . Leibnicas taip pat ištyrė dvejetainę skaičiavimo sistemą , plačiai takomą ir šiuolaikiniuose kompiuteriuose.

Anglųmatematikas č. Babidžas , sugalvojęs reikšmingiausias mechanines skaičiavimo mašinas. Pirmąją mašiną ,skirtą matematinių lentelių sudarimui ir tikrinimui (skaičiuojant skaičių skirtumą) ,sukūrė 1822m. Jivadinosi skirtumine mašina. 1830m. Pradžioje babidžas atskleidė didiulį šios mašinos trūkumą:mašina atlikdavo tik vieną užduotį. Jei reikėdavo atlikti kitokią skaičiavimo operaciją,tekdavo keisti visą mechanizmą. Todėl 1833m. Jis nutarė sukurti universalią skaičiavimo mšiną ir pavadino ją analizine mašina . Tai būtų buvusi pirmoji programuojamaskaičiavimo mašina. Ją turėjo sudaryti aritmetinis įrenginys ir atmintis.

  • Microsoft Word 384 KB
  • 2012 m.
  • 31 puslapis (13493 žodžiai)
  • Gustė
  • Kompiuterių sturktūros dalys
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuterių sturktūros dalys. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-sturkturos-dalys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 19:46
×
143 mokytojai prisijungę atsako į klausimus