Kompiuterių sudėtinės dalys


Įvadas. Aparatinė įranga. Korpusas. Motininė plokštė. Maitinimas. Procesorius. RAM (Random-access memory). Sparčioji atmintinė. Diskai. Informacijos įvesties įrenginiai. Klaviatūra. Pelė. Skaitytuvas. Šviesos pieštukas ir sensorinis ekranas. Informacijos išvesties įrenginiai. Vaizduoklis. Spausdintuvas. Modemas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Norint suprasti kaip veikia kompiuteris, pažvelkime į dalis, kurios sudaro kompiuterį.

Tai pagrindinė kompiuterio plokštė. Visi kompiuterio komponentai viduje ar išorėje, vienaip ar kitaip yra sujungti su motinine plokšte. Kiti komponentai, išvardinti šiame straipsnyje, yra pakeičiami, juos galima keisti nekeičiant motininės plokštės. Kai kurie svarbūs komponentai visgi yra tiesiogiai prijungti prie motininės plokštės. Pvz.: CMOS (complementary metal-oxide semiconductor) , tai elementas, kuris saugo tam tikrą informaciją, pavyzdžiui sistemos laikrodžio nustatymai, kai kompiuteris būna išjungiamas.Motininės plokštės būna įvairių dydžių ir formų, skirtingų standartų (ATX, MicrATX). Toliau motininės plokštės varijuoja pagal pakeičiamų komponentų, kuriuos galima prijungti prie plokštės kompiuterio viduje skaičių, ir pagal jungčių skaičių, prie kurių galima prijungti išorinius kompiuterio elementus.

Į sisteminį bloką, įeina procesorius, vidinė kompiuterio atmintinė, informacijos kaupikliai.

Diskai – tai prietaisai, kuriuose yra saugoma informacija, kai ji nėra naudojama.

Kietasis diskas susideda iš vieno arba daugiau kietųjų besisukančių diskų, padengtų įmagnetinta medžiaga ir su magnetinėmis galvutėmis, į kurias įrašoma ir vėliau nuskaitoma informacija.

  • Microsoft Word 269 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1663 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Kompiuterių sudėtinės dalys
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių sudėtinės dalys. (2015 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-sudetines-dalys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:11
×