Kompiuterių techniniai komponentai


Įvadas. Procesorius (cpu). Procesorių istorija. Operatyvioji atmintis (ram). Vaizdo plokštė. Pagrindinė plokštė. Garso plokštės. Garso plokščių tipai. Išoriniai įrenginiai. Išvados. Naudota literatūra.

Šiuolaikiniuose namuose dauguma žmonių turi kompiuterį ir interneto prieigą, todėl gerai žinoti kompiuterio komponentus yra labai svarbu, nes šios žinios padeda efektyviau skirstyti finansus renkantis kompiuterį ar jį prižiūrint. Tai padeda išsirinkti žmogui tinkamiausią kompiuterį pagal jo poreikius. Šis darbas ir yra skirtas su jais supažindinti.

Informacija pagal Lietuvos Statistikos departamento duomenis apie tai kiek procentų namų ūkių turi kompiuterius ir prieigą prie interneto:

Palyginus su kitais komponentais, grafinė plokštė sunaudoja daugiausia enerijos (nuo 150 iki 700W). Priklausomai nuo modelio ir apkrovimo, tai dažniausiai būna pirmas pagal galingumą kompiuterio komponentas.

Mini ITX, DTX ir Micro ATX naudojamos mažuose namų kompiuteriuose, ATX ir E-ATX dideliuose stacionariuose namų kompiuteriuose, E-ATX ir EE-ATX naudojamos profesionalų namams arba darbinėm stotim.

Garso plokštės gali būtį kelių tipų:

Į motininę kompiuterio plokštę integruota lustinė garso plokštė. Standartinis variantas paprastam vartotojui, kuris neturi didelių reikalvimų garso kokybei.

Standartinė garso plokštė, kuri jungiama į tam skirtą lizdą kompiuterio viduje. Šio tipo garso plokštės privalumas yra atskiras presoriaus lustas, kuris integruotas į pačią garso plokštę. Tokia plokštė mažiau apkrauna pagrindinį kompiuterio procesorių.

Išoriškai jungiami garso adapteriai, tai nedideli įrenginiai, kurie turi visas pagrindines standartinės garso kortos savybes, tik prie kompiuterio yra jungiami per USB jungtį arba FireWire portą, bei gali turėti papildomų funkcinių savybių, kuriu standartinės garso plokštės neturi. Pavydzys: papildomi įvesties ir išvesties kanalai, garso kontroliavimo mygtukai. Tokie įrenginiai yra labai patogus būdas jei vartotojas nori atnaujinti ar patobulinti laptopo garso plokštė naudojant tik USB ar FireWire jungtį.

Išorinius galima skirstyti į įvestis ir išvesties įrenginius. Įvesties įrenginiai skirti duominims įvesti, o išvesties įrenginiai yra skirti iš kompiuterio gaunamai informacijai atkurti. Tai garso kolonėlės, spauzdintuvas, ekranas, projektorius, išoriniai kietieji diskai, bet kokio vaizdo skaitytuvai, MIDI įranga (Musical Instrument Digital Interface).

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 154 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1840 žodžiai)
  • Kolegija
  • Šarūnas
  • Kompiuterių techniniai komponentai
    10 - 9 balsai (-ų)
Kompiuterių techniniai komponentai. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-techniniai-komponentai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:35
×