Kompiuterių tinklai, internetas, socialiniai tinklai


Rodyklė. Įvadas. Kompiuterių tinklai. Kompiuterių tinklų istorija. Kam reikalingas kompiuterių tinklas namuose? Kompiuterių tinklų klasifikavimas teritoriniu požiūriu. Vietiniai tinklai. Globalūs tinklai. Kompiuterių tinklų klasifikavimas pagal topologiją. Magistralės topologija. Žvaigždės topologija. Žiedo topologija. Gardelės topologija. Internetas. Interneto istorija. Interneto valdymas. Interneto teikiamos paslaugos. Žiniatinklis. Socialiniai tinklai. Socialinių tinklų istorija. Socialinių tinklų įtaka. Populiariausi socialiniai tinklai. Facebook“. Twitter“. Instagram“. Išvados. Naudotų šaltinių sąrašas.


Pasaulyje yra daugybė kompiuterių tinklų turinčių savo specifiką ir bendraujančių su kitais tinklais dažniausiai sujungiant atskirus tinklus į vieną bendrą tinklą – internetą. Absoliučiai didžiausias pasaulyje kompiuterinis tinklas yra internetas, kurio abonentais yra milijonai vartotojų visame pasaulyje. Internetas atsirado kaip vyriausybės remiamas projektas, kuris buvo skirtas informacijos keitimuisi karo metu, tačiau dabar jis yra prieinamas visiems.

Šiandien, kai tiek daug laiko paleidžiame prie kompiuterių, atlikdami įvairiausius darbus, retas kompiuterio vartotojas žino nuo ko viskas prasidėjo. Norėdami kuo geriau suprasti šias technologijas, turėtumėme žinoti kuo daugiau, suprasti jų naudojimą, paskirtį, žinoti privalumus ir trūkumus.

Milijonai žmonių savo laisvalaikį praleidžia socialiniuose tinkluose. Tai yra labai populiarus ir patogus būdas bendrauti ir dalintis informacija su pažįstamais ir nepažįstamais žmonėmis. Deja, daugelis socialinių tinklų vartotojų nežino kokią įtaką daro pastovus naršymas šiuose tinkluose bei asmeninės informacijos skelbimas savo profiliuose.

Šio referato tikslas paaiškinti kas yra kompiuterių tinklai, internetas ir socialiniai tinklai. Mano nagrinėjamos temos yra labai plačios, todėl aš įsigilinau į svarbiausius dalykus ir stengsiuosi juos paaiškinti kuo suprantamiau ir aiškiau. Mano uždavinys aptarti socialinių tinklų daroma žalą visuomenei ir kaip tai įtakoja mūsų gyvenimą. Atskleisiu populiariausius socialinius tinklus, kaip jie buvo įkurti, ką galima juose veikti, papasakosiu apie pačius pirmus socialius tinklus. Stengsiuosi atskleisti kaip viskas prasidėjo, kad dabar turime šias technologijas, kurios lengvina ir sunkina mūsų gyvenimą.

Kompiuterių tinklas- tai kelių kompiuterių ir kitų įrenginių sujungimas ryšio priemonėmis, kuris padeda bendrai vykdyti uždavinius, bei naudoti išteklius ir duomenis. Šiuo atveju ,,keli‘‘ reiškia, kad galima sujungti nuo dviejų kompiuterių iki kelių milijonų. Kompiuterius ar įrenginius galima sujungti kabeliais arba bevielėmis priemonėmis.

Kaip ir kiekviena technologija, taip ir kompiuterių tinklai turi pranašumų ir trūkumų. Kalbant apie pranašumus, galima išskirti, kad kompiuterių tinklų naudojimas skatina didesnį sistemos patikimumą, suteikia laisvę pasirinkti teritorinį kompiuterių išdėstymą, suteikia lengvesnę prieiga prie informacijos, tai leidžia naudoti bendrą duomenų ir programų rinkmeną. Versle tai yra labai svarbu, nes leidžia efektyviau išnaudoti diskus ir palengvinti kelių žmonių bendrą darbą. Bendravimas su klientais, partneriais ir tiekėjais tampa lengvesnis ir greitesnis ir tai padeda priimti spendimus lengviau ir kokybiškiau.

Žinomą, kompiuterių tinklų naudojimas turi ir trūkumų, kurios sudaro sunkumų suderinant sudėtingas sistemų dalis, pavyzdžiui, programinės įrangos suderinamumas. Sukelia problemas užtikrinant tinklų saugumą ir duomenų perdavimą, kuris būtų efektyvus ir saugus.

Taigi, kompiuterių tinklas yra neginčijamai populiarus, jų naudingumo įrodymas yra žmonių vartojimas, nes tai yra puiki priemonė sutaupyti laiko ir pinigų.

Viskas prasidėjo, kai 1940 m. rugsėjo 9 d. buvo atliktas pirmasis sėkmingas perdavimas tarp dviejų stočių. Georgeas Stibbtizas, ,,Bell Labs“ darbuotojas telepaitu perdavė komandą ir du skaičius, kurie nurodė vieną skaičių padalyti iš kito. Elektromechaninis skaičiavimo įrenginys buvo vykdytojas ir adresatas, šis įrenginys yra už kelių šimtų kilometrų nuo skaičiavimo užsakovo. Ryšio linija sėkmingai atkeliavo atsakymas. Visi skaičiavimai truko 30 sekundžių.

Skaičiavimo resursų paskirstymas vartotojų grupėms tapo svarbiausias tinkluose XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Iš pradžių žymiai sumažėjo mašininio laiko kaina ir tai tapo labai efektyvu. Kompiuterių atpigimas paveikė resursų pasidalijimą, kuris įgijęs kitą prasmę- bendro darbo organizavimo galimybę, tapo aktuali ir net dabar.

  • Microsoft Word 340 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4648 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Kompiuterių tinklai, internetas, socialiniai tinklai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių tinklai, internetas, socialiniai tinklai. (2017 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-tinklai-internetas-socialiniai-tinklai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 07:17
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo