Kompiuterių tinklai OSI modelis


Ryšių protokolai. Tinklų technoligijos. Osi modelis. Fizinis sluoksnis. Ryšio sluoksnis. Tinklo sluoksnis. Transportavimo (transporto) sluoksnis. Sesijos sluoksnis. Prezentacijos sluoksnis. Taikymo sluoksnis. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.


Prieš perduodant paketus klientas su serveriu apsikeičia tarnybiniais paketais ir taip sukuria virtualaus ryšio kanalą, naudojamą duomenų persiuntimui. 4 paveiksle pavaizduotas virtualaus sujungimo realizavimo procesas (Grimm, Schlüchtermann 2008). Pirmiausiai klientas siunčia serveriui užklausą dėl sujungimo SYN ir gauna patvirtinimą SYN-ACK apie sujungimo pradžią, tokį pat patvirtinimą ACK siunčia ir klientas serveriui. Po to pradedamas duomenų paketų siuntimas iš kliento kompiuterio serveriui. Kadangi tinkluose dažniausiai naudojamas asinchroninis duomenų perdavimo būdas, tai po kiekvieno paketo persiuntimo siunčiamas patvirtinimo paketas ACK. 4 paveiksle pavaizduotas duomenų mainų procesas yra dvikryptis (angl. Duplex). Baigus duomenų persiuntimą siunčiamas pranešimas apie sujungimo pabaigą FIN, kurį patvirtina klientas nusiusdamas ACK ir FIN paketus. Po to patvirtinimą persiunčia serveris ir virtualus ryšio kanalas panaikinamas. (2)

Kokia signalo būsena reiškia dvejetainį 1

Ar prie terpės bus jungiamasi naudojant išorinį siųstuvą-imtuvą (MAU)?

Ryšio sluoksnis užtikrina beklaidį duomenų kadrų perdavimą iš vieno mazgo į kitą per fizinį sluoksnį, todėl aukštesniuose sluoksniuse tikimasi, kad duomenys perduodami be klaidų per susiejimo sluoksnį. Ryšio sluoksnis pasižymi toliau nurodytomis ypatybėmis.

Ryšio sukūrimas ir nutraukimas: sukuriamas ir nutraukiamas loginis ryšys tarp dviejų mazgų.

Kadrų klaidų tikrinimas: tikrinamas gautų kadrų vientisumas.

Potinklio srauto valdymas: kelvedžiai (tinklo sluoksnio tarpinės sistemos) gali nurodyti siunčiančiai stočiai apriboti kadrų perdavimą, kai kelvedžio buferis užsipildo.

Pranešimų segmentavimas: priimamas pranešimas iš aukštesnio (sesijos) sluoksnio, pranešimas padalijamas į mažesnius vienetus (jei jis nepakankamai mažas) ir mažesni vienetai perduodami į tinklo sluoksnį. Transportavimo sluoksnis iš naujo surenka pranešimą paskirties stotyje.

Pranešimų patvirtinimas: užtikrinamas patikimas pranešimų pristatymas į galinį punktą juos patvirtinant.

Sesijų tankinimas: sutankinami keli pranešimų srautai arba sesijos į vieną loginį saitą ir sekama, kokie pranešimai priklauso konkrečiai sesijai (žr. informaciją apie sesijos sluoksnis).

Paprastai transportavimo sluoksnis gali priimti palyginti didelius pranešimus, bet tinklo (arba žemesnis) sluoksnis taiko griežtus pranešimo dydžio apribojimus. Todėl transportavimo sluoksnis turi suskaidyti pranešimą į mažesnius vienetus (kadrus) ir kiekvienam kadrui priskiria antraštę.

Prezentacijos sluoksnis formatuoja duomenis, kurie bus rodomi taikymo sluoksniuose. Jis gali būti vadinamas tinklo vertėju. Šis sluoksnis gali konvertuoti duomenis iš formato, kurį naudoja taikymo sluoksnis, į bendrą formatą, naudojamą siunčiančioje stotyje, tada konvertuoti bendrą formatą į formatą, kurį naudoja taikymo sluoksnis priimančioje stotyje. Prezentacijos sluoksnio ypatybės:

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 299 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2240 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kastytis
  • Kompiuterių tinklai OSI modelis
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterių tinklai OSI modelis. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-tinklai-osi-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:53
×