Kompiuterių tinklai špera


Kolizija kompiuteriu tinkluose. Duomenų perdavimo valdymas kompiuterių tinkluose. Prielaidos kompiuterių tinklams atsirasti. Tinklai kolizija. Kompiuteriu tinklai teorija. Kolizija tinkluose. Kolizija informatikoje. Kutailan. Kompiuteriu tinkluose kolizija. Grandiniu komutavimas privalumai.

Prielaidos kompiuteriu tinklams atsirasti. Duomenų perdavimo tinklai ir pagrindinės koncepcijos. Lokalių tinklų konfiguracija ir servisai. Lokalaus tinklo tam tikrai darbuotojų grupei planavimas. Novel netware (savybės ir atmintis). Protokolai (ipx, spx,ncp, rip ir sap). Lokalių tinklų serveriai ir planavimas. Lokalių tinklų komponentai (mac, csma/cd). Ethernet. Kolizija. Fizinės topologijos (magistralė, žvaigždė ir dvitaškis jungimas). Žiedinė topologija. Modemai (null modemai). Duomenų perdavimo terpėse naudojamos elektromagnetinės bangos. Lan sujungimas į didesnį tinklą. Lan’u tarpusavio jungimas. Kartotuvai (hubs). Tiltai.

Sujungti kompiuterius ryšio linijomis, kutai lan tinklo aplinka, kaip prijungti vieną kompą su kitu. Visos programos, kurios yra leidžiamos, keliauja per tinklo aplinką. Osi(open system interconnection)-atvirųtarp pį ir ps(perdavimo sistemos) vyksta signalų generacija, Signalai perkoduojami į duomenis, dkomunikacijų uždaviniai. Perdavimo sistemos išnaudojimas (tyrinėja kaip užimta sistema). Sąsąjus (interfeisas). Signalų generacija. Signalų sinchronizacijos klausimas. Pasikeitimų valdymas (inf-joskeitimasis); . Klaidų detekcija ir jų valdymas (failų suskirstymas į paketus, labai priklauso nuo paketų persiuntimo). Srautų valdymas, Žiūrime, kad srautai nepranyktų, jei šaltiniai skirtingi. Adresavimas. Maršruto parinkimas(platiems tinklams, nes inf-ja eina per tarpines stotis). Atstatymo klausimai. Pranešimų formatas(turi keliauti tam tikrame pavidale). Duomenų perdavimams naudojamas toks tinklas, kuris turi šaltinį ir adresatą. Duomenų perdavimas yra įgyvendinamas pagal technologijas : grandinių komutavimas ir paketų komutavimas (tarpiniai mazgai yra komutuojantys). Ne visi tinklai naudoja šitas tech-jas.

Duomenų paerdavimo sistemą sudaro programinė ir techninė įranga, skirta kompiuterių vatotojams. Tokia siss-serveris. Per visas tarpines stotis jungiama grandinė. Yra aiškiai fiksuojami tokie veiksmai : · grandinės sudarymas (reikia ją sujungti ir, jeigu sujungimas įvyko, vyksta duomenų pasikeitimas); · duomenų pasikeitimas(perdavimas skaitmeninėje ar analoginėje formoje); · tvarkingai išardyti grandinę. Trūkumai: visas kanalas atiduodamas vienam pajungimui. Tai nėra efektyvu kompiuteriniuse tinkluose; skirtingose gras-tarpine stotis, kuri nusprendžia , kuria linija patogiau siųsti duomenis, nes, kai tinkle yra pašalinis , gaunasi užlaikymas.

Privalumai (lyginant su grandinių komutavimu). Linijos išnaudojimas yra geresnis. Tarp šitų mazgų gali būti greičio konversija(transformavimas, kitimas), nes mazguose paketai buferizuojami(talpinami) : -nas atskirai. Atm-sugeba padaryti virtualią grandinę, kuria keliauja visi paketai, kai yra ryšys. Čia paketas nėra analizuojamas ir sprendžiama kur jį paleisti. Jis atpažįstamas ir siunčiamas toliauconnectionless (ne jungimui orientuota). Auto paketų komutavimo technologijų sąvoka, , kai siuntėjas duomenis siunčia į tinklą, neįsitikinęs kelio egzistavimu, Y nesusijungęs su gavėstandartai yra vienas iš svarbiausių dalykų komutacijai palaikyti. Tinkluose yra standartinės kryptys: europietiška ir amerikietiška.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (3502 žodžiai)
  • Katrė
  • Kompiuterių tinklai špera
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kompiuterių tinklai špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-tinklai-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo