Kompiuterių tinklo paslaugų diegimas įmonėje, naudojant „Cisco“ tinklo įrangą


I. Simbolių sąrašas. Ii. Iliustracijų sąrašas. Iii. Lentelių sąrašas. Iv. Santrumpos. Įvadas. Tyrimo objektas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Motyvacija. Analitinė dalis. Pagrindiniai reikalavimai. Reikalavimai tinklui. Reikalavimai pasirengimui. Tinklo reikalavimai. Fundamentalūs projekto tikslai. Tinklo topologijos dizainas. Plokščias tinklo dizainas. „Cisco“ rekomendacijomis paremtas hierarchinis tinklo dizainas. Prieigos (Access) sluoksnis. Prieigos sluoksnio komutatoriaus privalomos funkcijos. Paskirstymo sluoksnis. Stuburinis sluoksnis. Loginis požiūris į hierarchinio tinklo tipologiją. Hierarchinio tinklo privalumai. Plėtros galimybes. Dubliavimas. Sparta. Saugumas. Administravimas. Prižiūrėjimas. Pagrindiniai protokolai naudojami tinkle. L2, pagal OSI modeli, protokolai. Siejančio medžio protokolai. IEEE 802. 1D siejančio medžio (STP) protokolas. IEEE 802. 1W Greitas siejančio medžio (RSTP) protokolas. „Cisco“ RPVST privatus protokolas. Virtualusis tinklas VLAN. Protokolai skirti VLAN srautui tarp komunikatorių. Agregatinės jungtys ( Etherchannel ). Jungčių Agregavimo Protokolas (Port Aggregation Protocol, PAgP). L3, pagal OSI modeli, protokolai. HSRP protokolas. GLBP protokolas. Maršrutizavimo protokolai. Maršrutizavimo protokolų pagrindinai tikslai. Metrika. Metrikos Parametrai. „Enhanced Interior Gateway Routing Protocol“ EIGRP protokolas. Eigrp metodai. Eigrp metrikos. EIGRP protokolo privalumai ir trukumai. Išvados. Projektinė dalis. Projektavimas. Diegimas. Testavimas. Išvados. Literatūra. Priedai. Priedas Nr. Pav 2. 14 HSRP konvergavimas. Pav 2. 15 EIGRP konvergavimas.


Kompiuteriniai tinklai praėjo kelią nuo mažų vietinių tinklų iki tinklų , kuriuose vartotojai ir serveriai yra sujungti vieni su kitais visame pasaulyje . Ši tendencija pamažu plėtėsi ir sparčiai augo, kai pralaidumas tapo didesnis ir pigesnis. Tačiau , kai kalbama apie tinklą , jo pralaidumas yra tik vienas iš svarbiausių savybių . Delsa ir patikimumas taip pat yra svarbios savybės , skirtos tinklo ryšio kokybei užtikrinti. Taip yra todėl, kad skirtingoms programoms reikalingi skirtingi poreikiai , kas įtakoja tinklo tipologiją ir konfigūraciją.

Tinklai atlieka labai svarbų vaidmenį šiuolaikinėse įmonėse. Net trumpi gedimo laikotarpiai gali įtakoti pajamų netekimą. Vis daugiau ir daugiau įmonių poreikiai koncentruoti į tinklus, kurie turi būti prieinami ištisą parą be pertraukų. Įdiegti patikimą kompiuterinį tinklą yra sunki užduotis ir kuo didesnis tinklas tuo užduotis tampa kompleksiška.

Per pastaruosius dešimtmečius, tinklaveika sparčiai vystėsi ir augo. Kylančios tendencijos ir verslo reikalavimai suformulavo naujus iššūkius šioje srityje .Tinklo technologijos ir įranga buvo sukurtos, teikti efektyvų ir patikimą kompiuterių tinkle darbą. „high-availability“ didelio prieinamumo tinklas visada buvo svarbus tarptinkliniame pasaulyje. Bet net ir modernios įrangos naudojimasis nesuteikia 100 % garantijos tinklo prieinamumui . Todėl yra projektuojami įvairūs įrangos dubliavimo metodai, bandant pasiekti aukštą prieinamumą, tinklo gedimo atveju, nukreipiant srautą.

Tinklo įrangos ir jungčių dubliavimas gali padėti sukurti aukšta jo prieinamumą ir tai yra svarbus veiksnys tinklo topologijoje, kaip srautas nukreipiamas kita atšaka gedimo atveju be žmogaus įsikišimo. Taigi protingas dubliuoto tinklo planavimas ir konfigūracija daro tinklą atsparų gedimams.

Priklausomai nuo įrangos ir konfigūracijos derinio , įvairus konvergencijos greitis bus pasiektas tam tikriems scenarijams . Vienas iš pagrindinių iššūkių: tinklo dizainas ir ekonomiškumas.

VoIP - Voice over IP - Balso ryšio perdavimas tinklais naudojant interneto protokolą.

UDP- User Datagram Protocol - Perdavimo protokolas alternatyva TCP protokolui.

L3- Layer 3 - Network layer – Trečias sluoksnis pagal OSI modelį

MAC - Media access control address - Fizinis tinklo plokštės  adresas

RSTP - Rapid Spanning Tree Protocol - Greitas siejančio medžio protokolas.

MSTP - Multiple Spanning Tree Protocol – Daugialypis siejančio medžio protokolas.

Duomenų tinklas tapo kritiškais ištekliais daugumoje šiuolaikinių verslo modelių. Tinklo projektavimo ir planavimo stadijos reikalauja tikslaus ir nuoseklaus darbo, kad užtikrintų verslo tęstinumą, pasiekiant tinklo ir aplikacijų aukštus lankstumo lygius. Informacijos era, į kurią mes esame visi panardinti atnešė naujus iššūkius tinklo projektavimo darbams. Šimtai egzistuojančių protokolų ir technologijų, bėgančių nuo taikomojo lygmens į fizinį sluoksnį, tinklo ir taikomojo programų optimizavimo užduoties sudėtingumo lygis išaugo. Pastaraisiais metais, plėtojant duomenų tinklus, kelios tradicines telekomunikacinės paslaugos buvo perdarytos ir pritaikytos, kad atitiktų šiuolaikinę infrastruktūrą ir taptu jos dalimi. Tai radijas, televizijos ir telefono ryšio paslaugos yra tarp akivaizdžiausių tokių paslaugų pavyzdžių. Tokie tinklai apjungia garso, vaizdo ir duomenų srautą į vieną tinklą. Todėl labai daug privalumų galima rasti tokiame centralizuotame modelyje. Kelis pagrindinius galima išskirti kaip:

Labai efektyvus duomenų juostos pločio, įrangos ir perdavimo linijų naudojimas. Gebėjimas perduoti daugiau kaip vieną telefono skambutį ir duomenis per tą patį plačiajuosčio tinklo ryšį.

  • Microsoft Word 1504 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 80 puslapių (16501 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audrius
  • Kompiuterių tinklo paslaugų diegimas įmonėje, naudojant „Cisco“ tinklo įrangą
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kompiuterių tinklo paslaugų diegimas įmonėje, naudojant „Cisco“ tinklo įrangą. (2017 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-tinklo-paslaugu-diegimas-imoneje-naudojant-cisco-tinklo-iranga.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:14
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo