Kompiuterių tinklo projektas


Kompiuteriniu tinklu projektas. Kompiuteriu tinklu projektas. Kompiuterinio tinklo projektas. Kompiuterio tinklo tipai. Kompiuterio tinklo apzvalga. Kompiuteriu tinklo projaktas. Kompiuterių tinklas projektas 30 kompiuteriu. Reikalavimai kompiuteriu tinklo projektams. Tinklo [projektas. Kompiuteriu tinklu teorija.

Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Problemos. Terminų žodynas. Analitinė apžvalga. Situacijos analizė. Kompiuterinių tinklų tipai. Bendrieji reikalavimai kompiuterių tinklui. Kompiuterių tinklų technologijų apžvalga. Projektuojamo tinklo analizė. Kompiuterių tinklo aparatinė dalis. Projektinė dalis. Ip adresų priskyrimas. Programinė įranga. Serveriai. Ekonominiai skaičiavimai. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

2lent. IEEE 802.3 standarto informacinio paketo struktūra. Laukų ilgiai pateikti baitais.

Aktyvus monitoriaus buvimas perduodamas periodiškai, norint parodyti, kad AM veikia. [6]

Projektuojant kompiuterinį tinklą, reikia išnagrinėti fizines ir logines tinklo schemas. Pirmoji schema, tai firmos pirmojo aukšto kompiuterių išdėstymas. Antroji schema tai antrojo aukšto fizinis kompiuterių išdėstymas. Trečioji, tai loginė viso tinklo schema.

Schemą yra būtina nusibraižyti, nes tik poto galima spręsti ar tobulinti esamą tinklą.

Tinklui bus naudojamas UTP kabelis CAT. Bus pastatyta pagrindinė aparatinė. Bei naudojamos 14 duomenų jungčių montuojamų sienose.

Pirmajame aukšte bus įrengtos 12 darbo vietų su stacionariais kompiuteriais, bei 2 serveriai 1s ir 2s, aptarnaujantys pirmojo aukšto kompiuterius.

Antrajame aukšte taip pat, bus įrengta pagrindinė aparatinė ir naudojama linijinė topologija. Bus naudojamas UTP kabelis CAT 5. Bus įrengta 15 duomenų jungčių, montuojamų sienoje.

Antrajame aukšte bus įrengtos 13 darbo vietos, ir 13 stacionarių kompiuterių, bei 2 serveriai aptarnaujantys antrajį aukštą.

Pateikta pirmojo ir antrojo aukšto bendra loginė topologija. Aukštai atskirti Routeriais. Sujungti routeriams naudojamas Serial DTE kabelis. Tinkle bus naudojami standartiniai 24 jungčių komutatoriai Switch0, Switch1, Switch2 ir Switch3. Tinkle įdiegti 4 serveriai. Serveriai pirmajame aukšte aptarnaus:

Sujungimui tarp komutatorių ir kompiuterių bei tarp maršratizatorių ir komutatorių bus naudojamas standartinis UTP 5 kabelis. Komutatoriai ir maršrutizatoriai bus įrengti pagrindinėse aparatinėse.

Turėdamas visus šiuos kompiuterių tinklo komponentus, galiu pradėti įrenginėti kompiuterių tinklą.

UTP kabelio reikės netik sujungti kompiuterius,serverius su komutatoriais, bet ir komutatorius su maršrutizatoriumi. Tam bus panaudota 1m. Kabelio, kadangi tiek komutatoriai, tiek maršrutizatorius stovės toje pačioje apratinėje.

Maršrutizatoriai tarp pirmojo ir antrojo aukšto bus jungiami Serial DTE kabeliu. Tam reikės 10metrų kabelio.

Baigus darbus, kompiuterių tinklo jungimo, įrengus darbo vietas, ateina eilė sumaršrutizuoti tinklą. Tam bus naudojami C klasės IP adresai. Bus priskirta 192.168.0.0 – 192.168.255.255 adresų intervalas. IP adresus būtina priskirti:

Įšorinį IP adresą suteikia interneto tiekėjas. Įmonėja veikiantys kompiuteriai naudosis vienu išoriniu IP adresu.

Firmoje stovintys serveriai veiks su ‚Windows 2003 server‘ operacinėmis sistemomis. Tai bus patogiausias ir patikimiausias būdas, užtikrinti lengva tinklo administravimą, bei darbą darbuotojams su serveriais.

Firmoje bus įdiegti ganėtinai galingi serveriai, tam kad užtikrinti greitą ir stabilų darbą.

Pirmasis ir trečiasis serveriai bus galingesni negu antras ir ketvirtas, nes jiems bus paskirta didesnis krūvis, t.y. aptarnaus didesnę dalį kompiuterių.

Pagal įmonės reikalavimus, visas tinklas buvo rengiamas atsižvelgiant į kainas. Visa tinklo įranga buvo perkama įmonei prieinamom kainomis, bet tuo pačiu užtikrinant gerą kokybę.

Tinklo įrangos kainos buvo derintos pagal trijų pardavimų vietų ir buvo pasirinktas optimaliausias ir įmonę tenkinantis variantas.

Pilnai funkcionuojančiam tinklui įrengti su serveriais iš viso kainavo 14251,21 Litų. Atsisžvelgiant į visam tinklui išleistas išlaidas, užmokestis už darbą 20% nuo išlaidų sumos.

Todėl įmonė už tinklo įrengimą turėtų išmokėti darbuotojui 2850 Lt. Tai užmokestis už tinklo įrengimą, papildomas užmokestis būtų už darbo vietų paruošimą, serverių konfigūravimą bei jų paruošimą darbui.

Iš visos čia pateiktos medžiagos, apibendrinant galima padaryti išvadas ir pasakyti, kad kompiuterių tinklų palaikymas ir vystymas yra labai svarbus faktorius ir jam reikėtų skirti prioritetinį vaidmenį, nes be tinklų neįmanoma turėti daug informacijos. Tik tinklai leistų keistis dalykine informacija, gauti ją kaip iš savo šalies nutolusių informacinių bankų, taip ir iš kitų šalių, bei užtikrinti informacinį išėjimą į užsienį.

  • Microsoft Word 1871 KB
  • 2016 m.
  • 32 puslapiai (5428 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Kompiuterių tinklo projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių tinklo projektas. (2012 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-tinklo-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 18:17
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo