Kompiuterių vaizdo plokščių vertinimo ir parinkimo žaidimams kriterijai


Įvadas. Pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Vaizdo plokščių sandaros ir charakteristikų analizė. Vaizdo procesorių apžvalga. Naujausių vaizdo plokščių apžvalga. Projektinė dalis. Kompiuterių vaizdo plokščių vertinimo kriterijų parinkimas ir vertinimas. Kompiuterių vaizdo plokščių įvertinimas taikant lyginamuosius testus. Plokščių testavimo rezultatai ir jų aptarimas. Vaizdo plokščių siūlymai žaidimų vartotojams. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. išvados ir rekomendacijos. Kursiniame darbe naudotų informacijos šaltinių sąrašas.


Šio Kursinio darbo objektas yra kompiuterių vaizdo plokščių vertinimas ir parinkimas vartotojams kurie naudoja jas žaisti kompiuterinius žaidimus su aukštais grafiniai reikalavimais.

Dabartinėje visuomenėje, ypač tarp namų vartotojų yra didelis susidomėjimas naujausiais į rinką išleistais kompiuterinės technikos produktais. Vienas iš svarbesnių kompiuterio komponentų yra vaizdo plokštės, nes augant kompiuterinių žaidimų, grafinių programų, vaizdo apdorojimo programų reikalavimams, senos grafinės plokštės tampa nebepajėgios, todėl vartotojas priverstas rinktis naują, našesnę ir galingesnę vaizdo plokštę susidoroti su keliamais reikalavimais.

Šis kurinis projektas gali būti naudingas ir vartotojams, kurie perka naujus kompiuterius, nes jiems irgi norisi parinkti geriausią vaizdo plokštę iš iperkamų. Todėl būtent šią temą ir pasirinkau norėdamas parengti vaizdo plokščių parinkimo kriterijus pagrindiniam didžiausius reikalavimus keliančiam vartotojų segmentui ir rekomenduoti vaizdo plokštes skirtas namų vartotojams mėgstantiems kompiuterinius žaidimus ir ne tik.

Šiame internetiniame tinklalapyje aprašoma vaizdo plokščių komponentai, jų ypatumai, paskirtys.

Jame pristatoma naujausia NVIDIA vaizdo plokštė GTX 1080. Pateikiami išsamūs aprašymai.

Aprašomi svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos derėtų rinktis vaizdo plokštę. Pristatomi ir aptariami testų rezultatai.

Darbo tikslas - Išanalizuoti vaizdo plokščių charakteristikas, sandarą, žaidimų fanatų poreikių ypatumus, parinkti tinkamą vaizdo plokštę ir pateikti išvadas ir siūlymus.

AGP sąsaja leido paspartinti visos kompiuterinės sistemos darbą, nes ši magistralė buvo visai atskira magistralė nei tada vyravusi PCI jungtis. Grafiniai sistemai nebereikėjo konkuruoti su kitais kompiuterinės sistemos komponentais dėl pralaidumo todėl ir kiti kompiuterinės sistemos įtaisai ir įrenginiai veikė sparčiau. Bėgant laikui grafinė sistema buvo tobulinama, pervedama vis į didesnio našumo lygius nuo AGP 1x iki AGP 8x, galime suprasti jog nuo pradinės AGP 1x iki pačio naujausio AGP  patobulinimo sparta padidėjo net iki aštuonių kartų. 

2016 metų gegužės mėnesį buvo išleista naujausia NVIDIA vaizdo plokštė – GTX 1080.Šioje plokštėje naudojama patobulinta GF 100 architektūra bus pervadinta į GF 110 ir GTX 9xx indeksas keisis į GTX 1xxx. Tiesa, atsirado ir šiokių tokių patobulinimų. Vienas iš jų 32x Anti-aliasing efektas. Taip pat plokštės turi geresnį galios/ekonomiškumo santykį.

Plokštės branduolys yra pagamintas pagal jau plačiai paplitusi 40 nm technologinį procesą. Kortos branduolys pasiekia 1733 MHz greitį. Plokštėje yra visi aštuoni klasteriai, taigi plokštėje rasime 512 „Shader“ procesorių. Jie dirba gan nemaža 1607 MHz sparta. 

GeForce GTX 1080 turi 8 GB GDDR5X tipo atminties. Atminties magistralės sparta yra 256 bitai, jos pralaidumas - 224 GB/s. Atminties dažnis yra 1607 MHz, o efektyvusis dažnis, tradiciškai, keturgubai didesnis – 6428 MHz.

AMD stengiasi neatsilikti nuo konkurento ir 2016 m. birželio 15d. išleido Radeon R9 380 vaizdo plokštę. Ši vaizdo plokštė pasižymi didesniu procesorių skaičiumi (540 prieš 512 pas NVIDIA GTX 1080), yra pigesnė, bet dėl to nukenčia kokybė del to vartotojų ir specialistų nuomone atsilieka nuo konkurentų.

Žaidimų vartotojų klasės poreikiai yra iš ties dideli, nes sparčiai tobulėjant vaizdo plokštėms, didėjant našumui, spartai, atminties kiekiui ir t.t, keičiasi ir vartotojų norai ir poreikiai įsigyti pačia naujausia ir našiausia vaizdo plokštę.

Vaizdo plokštė yra viena svarbiausių kompiuterio dalių, nuo kurios priklauso vaizdo kokybė ekrane. Detalūs gamtos peizažai, tikroviškos jūros bangos ar kiti elementai reikalauja galingo kompiuterio tačiau svarbiausia jame – šiuolaikiška ir sparti vaizdo plokštė, kuri padeda kompiuterio procesoriui atlikti skaičiavimus žaidžiant naujausius trimačius žaidimus. Nuo vaizdo plokštės priklauso ir kokia raiška rodys monitorius, taip pat kokia sparta bus rodomi vaizdai (FPS – frame per second). Plokštės rūšį lemia svarbiausia jos dalis – vaizdo procesorius. Daugelyje skirtingų gamintojų plokščių montuojami keli pagrindiniai vaizdo procesoriai. Būtent nuo jų ir priklauso žaidimų veikimo sparta.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 6562 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (5035 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Kompiuterių vaizdo plokščių vertinimo ir parinkimo žaidimams kriterijai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterių vaizdo plokščių vertinimo ir parinkimo žaidimams kriterijai . (2017 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-vaizdo-ploksciu-vertinimo-ir-parinkimo-zaidimams-kriterijai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:14
×