Kompiuterių vystymosi istorija Lietuvoje lietuviški kompiuteriai


Paveikslėlių ir lentelių sąrašas. Įvadas. Pirmasis kompiuteris Lietuvoje. Pirmasis lietuviškas skaičiavimo kompleksas. Lentelė 1 „Rūtos“ pagrindinė įranga. Pirmasis lietuviškas kompiuteris. „Lietuviški“ kompiuteriai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Turbūt nedaugelis mūsų įsivaizduoja gyvenimą be kompiuterio. Šis prietaisas taip paplito mūsų gyvenime, jog be jo apseiti negalima netik mokykloje, darbe ar parduotuvėje, bet ir mūsų namuose. Tačiau retas žino, jog šis sudėtingas prietaisas išsivystė iš pačių primityviausių skaičiuotuvų. Kompiuteris į lietuvių kalbą išvertus reiškia skaičiuoti, tad kai kurių mokslinikų teigimu kompiuterio primtaku galima laikyti abaką– senovinį skaičiavimo prietaisą, kurio prototipai skaitliukai kartais naudojami ir mūsų dienomis. Pirmieji kompiuteriai buvo sukurti šaltojo karo laikotarpiu, tais laikais jie buvo vadinai elektroninemis skaičiavimo mašinomis, sverdavo keliasdešimt tonų ir nė ištolo nepriminė šiandieninių kompiuterių. Turbūt nedaugelis žino jog elektroninės skaičiavimo mašinos tarybiniais metais buvo kuriamos ir mūsų šalyje. Ir nors mūsų šalies indėlis į kompiuterių kurimą nėra toks didelis, kaip JAV ar kitų didžiūjų valstybių, tačiau ir mūsų šalis įnešė tam tikrą indėlį į kompiuterių kūrimą, bei tobulinimą.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 445 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (1026 žodžiai)
  • Universitetas
  • Benediktas
  • Kompiuterių vystymosi istorija Lietuvoje lietuviški kompiuteriai
    10 - 4 balsai (-ų)
Kompiuterių vystymosi istorija Lietuvoje lietuviški kompiuteriai. (2013 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-vystymosi-istorija-lietuvoje-lietuviski-kompiuteriai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 10:44
×