Kompiuterizuoto įmonės veiklos modeliavimo ataskaita AB „šiluma“


Kompiuterizuoto įmonės veiklos modeliavimo praktikos ataskaita AB „ šiluma “. Įmonės strategija ir vadovų veiksmai. Įmonės pajėgumas , jo panaudojimas. Gamyba ir pardavimas. Atsargos. Rinkodara. Savikaina ir pelnas. Akcinis kapitalas ir dividendai. Rodikliai 1 metai 2 metai 3 metai 4 metai. Nuosavybė ir įsipareigojimai. Rodiklis Formulė 1 metai 2 metai 3 metai 4 metai. Bendro pelningumo skaičiavimas. Grynojo pelningumo skaičiavimas. Turto pelningumo skaičiavimas. Turto apyvartumo skaičiavimai. Įsiskolinimo koeficiento skaičiavimas. Grynąjo apyvartinio kapitalo skaičiavimai. Finansinės priklausomybės koeficiento skaičiavimas. Bendrojo mokumo koeficiento skaičiavimas. Bendrojo trumpalaikio mokumo koeficiento apskaičiavimas. Greitojo trumpalaikio mokumo koeficiento apskaičiavimas. Išvados ir pasiūlymai.


Pirmaisiais veiklos metais gamybos apimčių padidinimui įmonės valdyba priėmė sprendimą įdarbinti dar dvidešimt penkis darbininkus ir nupirkti vieną staklių komplektą. Kiekvienam įrengimų komplektui aptarnauti reikia penkių darbininkų. Visos staklės dirbo viem pamainom, įrengimų išnaudojimo koeficientas 1.

Atsižvelgiant į rinkos tyrimus ir pilnai išnaudojant turimus gamybinius pajėgumus pirmaisiais metais pagaminta 2000 vnt. katilų, tiek ir parduota. Antrais ir trečiais metais buvo didinta gamybos apimtis. Antraisiais metais pagaminta 3308 vnt. – parduota 3304, 4 vnt. trečiaisiais – 3591 vnt. katilų, ketvirtaisiais – 2300 vnt. katilų. Trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais dėl konkurentų pasiūlytų žemesnių kainų liko 633 ir 780 vnt. produkcijos atsargų. Penktaisiais metais pavyko sumažinti likučius sandėlyje, nes sumažinome gamybą, dar padidinome reklamos išlaidų sumą.

Ilgalaikio turto vertė trečiais ir penktais metais mažėjo, nes senų įrengimų amortizacija didėjo. Antrais ir ketvirtais metais matom padidėjimą, nes pirkom naujų įrengimų, dėl to amortizacija mažėjo.

Šis rodiklis parodo, kiek bendro pelningumo uždirba 1 pajamų litas, tai 1-3 metais pelningumas buvo didesnis už 20 %, tai visai neblogi rodikliai.( pagal vertinimo skalę – geras ) Tik 4-5 metais pelningumas sumažėjo, bet buvo didesnis už 10 %, tai reiškia, kad įmonė sugeba padengti ūkininkavimo išlaidas. ( patenkinamas ).

1 -3 metais grynojo pelningumo rodiklis buvo daugiau, nei 10 %, tai yra geras, o 4 – 5 metais buvo mažesnis už 5 %, pelningumas yra blogas, t.y. žemas.

1 ir 3 metais turtas buvo naudojamas labai gerai, nes daugiau nei 20 %, 2 metai turtas naudojamas gerai, o 4 -5 metai turtas buvo naudojamas blogai, t.y. nepanauduotos visos galimybės.

Gamyboje turtas 1, 3, 4, 5 metais buvo panauduojamas optimaliai, o 2 metais nevisas turtas buvo panauduojamas , nes vienas įrengimas nedirbo.

Pardavime įmonė optimaliai panaudojo turtą tik 1 metai, kitais metais turtas pilnai panauduotas nebuvo, tai rodo koeficientai.

Šis rodiklis parodo, kad įmonėje pakankamai trumpalaikio turto ir įmonė sugebės įvykdyti trumpalaikius įsipareigojimus.

Šie rodikliai parodė, kad tik 1 metais buvo didokas procentas skolinto kapitalo, bet kiekvienais metai jis sparčiai mažėjo.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2172 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aliona
  • Kompiuterizuoto įmonės veiklos modeliavimo ataskaita AB „šiluma“
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterizuoto įmonės veiklos modeliavimo ataskaita AB „šiluma“. (2018 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterizuoto-imones-veiklos-modeliavimo-ataskaita-ab-siluma.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 18:03
×