Kompiuterizuotos diagnostikos sistemos


Kompiuterizuotos diagnostikos sistemos.


Šiuolaikiniai automobiliai turi sudėtingas elektronines valdymo sistemas: variklių–uždegimo ir įpurškimo, stabdžių–ABS ir kt. šioms sistemoms diagnozuoti yra labai daug kompiuterizuotųįrengimų. Tai įvairūs varikliųtesteriai, dujųanalizatoriai, savidiagnostikosprietaisai ir kitokie.

Šiuolaikiniai varikliai pakankamai greitai ir efektyviai yra diagnozuojami varikliųtesteriais, kuriuose yra įmontuoti keturiųarba penkiųkomponentųdujųanalizatoriai bei efektyvios testavimo programos tikrinti įpurškimo ir uždegimo sistemoms. Aukščiausios klasės varikliųtesteriusgamina vokiečiųBosch, Grundig, italųTecnotest, amerikiečių Ferretir kitos firmos.

Variklių testerį sudaro kompiuteris ir monitorius. Be to, įmontuojamas arba prijungiamas dujųanalizatorius ir specialus variklio modulis –analizatorius, surenkantis ir apdorojantis informaciją.

Varikliųtesteriaisurenka, apdoroja ir pateikia informacijąvariklio paleidimo metu, veikiant įvairiu sūkiųdažniu bei atjunginėjant atskirus variklio cilindrus. Galima gauti informaciją apie variklio kompresiją, uždegimo sistemos parametrus, įpurškimo sistemos veikimą, deginiųsudėtį, įvairių jutiklių būklę ir kt. Aukščiausios klasės variklių testeriai turi duomenų bazę apie įvairius automobilius. Šiuo atveji operatorius gauna informaciją, kiek pamatuotieji rodikliai skiriasi nuo norminiųir gali atlikti analizę. Pagal specialiąprogramąyra galimas tolimesnis analizavimas (ekspertinėsistema).

  • Transportas Konspektas
  • Adobe PDF 2433 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 45 puslapiai
  • Jonas
  • Kompiuterizuotos diagnostikos sistemos
    10 - 7 balsai (-ų)
Kompiuterizuotos diagnostikos sistemos. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterizuotos-diagnostikos-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:05
×