Kompleksonometriniai ir nusodinimo metodai


Kompleksonometrinis titravimas. Nusodinamasis titravimas Tai metodas , kurio metu susidaro menkai tirpios nuosėdos , vykstant reakcijoms. Argentometrija Tai metodas , kurio metu susidaro netirpūs Ag junginiai arba tirpūs kompleksai. Merkurometrija Tai metodas , kurio metu halogenidai reaguoja su Hg NO3 2 titrantu. Privalumai lyginant su argentometrijos metodu.


Tai metodas, kuris yra pagrįstas patvarių, tačiau vandenyje tirpių kompleksinių junginių susidarymu, tarp kompleksono ir analizuojamojo tirpalo. Kompleksonometrijos metodu gali būti nustatomi dvivalenčių, trivalenčiu ar keturvalenčių metalų katijonai. Buferiniais tirpalais nustačius terpę ir pridėjus tam tikrų indikatorių, analizuojamųjų metalų jonai nustatomi titruojant kompleksonų tirpalais. Visi analizuojamojo metalo jonai ekvivalentiniame taške sudaro patvarų kompleksinį joną, dėl to perteklinis kompleksono lašas keičia indikatoriaus spalvą. Kuo kompleksai patvaresni, tuo daugiau jonų sujungiama. Šis metodas greitas bei patogus.

Kompleksonai – tai organinės medžiagos, turinčios vieną ar kelias aminodikarboksilines grupes ir su katijonais sudarančios chelatinius kompleksus. Plačiausiai yra naudojamas trilonas B EDTA. EDTA molekulėje be karboksi grupių yra tretinių amino grupių. Tai yra organinė rūgštis, sudaranti druskas su įvairiais katijonais, bei medžiaga, kuri sudaro kompleksinius junginius.

  • Microsoft Word 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danielė
  • Kompleksonometriniai ir nusodinimo metodai
    10 - 4 balsai (-ų)
Kompleksonometriniai ir nusodinimo metodai. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompleksonometriniai-ir-nusodinimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:27
×