Kompozitinės, gelžbetoninės konstrukcijos jų projektavimas


Stipris pagal takumo ribą fy = 235 N/mm. Tamprumo modelis Ea = 210 000 N/mm. Skersmuo 4 ∅. Skerspjūvio plotas As = 2 760 mm Stipris pagal takumo ribą fs = 500 N/mm. Tamprumo modulis Es = 210 000 N/mm.

Reikia patikrinti prekybos centro kompozitinės sijos atsparumą ugniai. Tai tolygiai apkrauta 3,7 m ilgio laisvai atremta sija. Plieninė sija yra dalinai apibetonuota, o kompozitinė plokštė- iš banguoto plieninio lakšto. Reikalinga standartinė atsparumo ugniai klasė yra R 90.

Šiame pavyzdyje nagrinėjama kompozitinė iš dalies apibetonuota plieninė kolona. Kolona, kurios ilgis L=3.7 m., yra biurų pastato strypyno dalis. Šiame pavyzdyje yra naudojami paprastasis skaičiavimo modelis ir lentelių duomenų metodas. Kolona, kaip suvaržyto rėmo dalis, yra standžiai sujungta su žemesnio ir aukštesnio aukštų kolonomis. Todėl klumpamasis ilgis gali būti sumažintas kaip parodyta 1- ame paveiksle. Reikalinga standartinė kolonos atsparumo ugniai klasė R90.

Paprastasis skaičiavimo modelis yra stipruminis tikrinimas. Reikia patikrinti ar apkrova aukštų temperatūrų neviršija skaičiuotinės gniuždomosios galios

N fi,d / N fi,Rd ≤1

N fi,Rd,z = Xz * N fi,pl, Rd

Naudojant paprastąjį skaičiavimo modelį turi būti tenkinami kai kurie apribojimai, o taip pat, kolona turi būti suvaržytojo rėmo dalimi.

Pagal EN 1994 1-2 dalies G priedą, kompozitinės kolonos skerspjūvis yra sumažinamas. Kai kuriom skerspjūvio dalim yra mažinamas skerspjūvio plotas, o kai kurioms – stiprio pagal takumo ribą ir tamprumo modulio reikšmės.

Profiliuočio lentynos plienui yra taikomi stiprio pagal takumo ribą ir deformacijų modulio pataisos koeficientai. Tam reikia apskaičiuoti vidutinę lentynų temperatūrą.

  • Microsoft Word 6690 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (2148 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aldona
  • Kompozitinės, gelžbetoninės konstrukcijos jų projektavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kompozitinės, gelžbetoninės konstrukcijos jų projektavimas. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompozitines-gelzbetonines-konstrukcijos-ju-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo