Komunalinio ūkio veikla šiandien ir ateities perspektyvos


Komunalino ūkio perspektyvos. Ateities perspektyva ir zmonija referatas. Ateities perspektyva - zmonija skaidres. Ateities perspektyva skaidres. Antrinių žaliavų magistrinis. Veiklos ataskaita komunalininkų. Praktikos ataskaita komunaliniam uki. Praktikos ataskaita komunalinis ukis. Siuksliu perspektyvos. Ateities miestai referatas.

Įvadas. Komunalino ūkio šiandienos veikla Lietuvoje. Buitinių atliekų tvarkymas. Miesto gatvių ir teritorijų valymas (šlavimas, plovimas, barstymas, laistymas). Komposto gamyba ir realizacija. Vešųjų ir kilnojamųjų tualetų priežiūra ir eksploatacija. Antrinių žaliavų surinkimas, rūšiavimas. Stambiagabaričių atliekų surinkimas. Pavojingų atliekų surinkimas ir transportavimas. Elektros ir elektroninės įrangos surinkimas. Komunalino ūkio ateities perspektyvos.

Žmogui visada buvo būdinga siekti geresnio, patogesnio, labiau aprūpinto gyvenimo. Tačiau šiam tikslui pasiekti eikvojami gamyboje sunaudojami gamtiniai ištekliai ir susidaro atliekų, liekančių po gamybos proceso ar gaminio panaudojimo. Nuolatinis ekonomikos augimas užtikrina žmonių gėrovę, tačiau dėl didėjančių žmonijos poreikių vis sparčiau eksploatuojami gamtiniai ištekliai ir susidaro vis daugiau atliekų. Šie procesai vyksta taip greitai, kad aplinka nebesugeba atnaujinti išteklių ir sutvarkyti atliekų. Tokios problemos pasauliui jau seniai kelia nerimą.

Xx a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje buvo paskelbtos prognozės, kad žmonija vargu ar sulauks 21 amžiaus, nes ją ištiks ekologinė katastrofa. Nuo praėjusio šimtmečio vidurio dėl mokslinės-techninės revoliucijos gamybos ir gamtos išteklių naudojimo augimo tempai šoktelėjo dvigubai, o žmonių skaičiaus augimas įgavo demografinio sprogimo pobūdį.

Europos sąjungos teisės aktai nustato atliekų tvarkymo principus bei prioritetus ir reikalauja imtis reikiamų priemonių bei užtikrinti, kad atliekos būtų tvarkomos nesukeliant grėsmės žmonių sveikatai ir nenaudojant aplinkai galinčių pakenkti procesų ar metodų.

Komunalinis ūkis - liaudies ūkio padalinys, apimantis miestų ir kitų gyvenviečių statinių, ir jų aptarnavimo įmonių, organizacijų, tarnybų visumą. Komunalinio ūkio lygis, veiklos apimtis turi įtakos gyventojų gerovei, buitinėms, sanitarinėms ir gamybos sąlygoms, vandens ir oro švarai, gyventojų darbo našumui. Šiame darbe pateiksiu komunali7 stambiagabaričių atliekų surinkimas; .

8pavojingų atliekų (liuminescensinių lempų, panaudotų padangų, tepalo, tepaluotų skudurų, oro, kurdaugelis buitinėje žmonių veikloje susidariusių atliekų yra tiesiog išmetamos į šiukšlių surinkimo talpyklas, iš kur išvežamos į sąvartynus. Pastaruoju metu buitinių atliekų sudėtis keičiasi – gausėja plastmasės, popieriaus ir kartono atliekų, nes vartotojams vis daugiau pateikiamas supakuotų maisto produktų. Iš viso Lietuvoje per metus į sąvartynus išvežama apie 1800 tūkst. Tonų buitinių atliekų, jų vienam gyventojui tenka apie 160 kg (pasaulyje – apie 200-250 kg). Šios atliekos turi būti rūšiuojamos, nes jas perdirbus gaunamos naujos žaliavos. Antrinės žaliavos – perdirbti tinkamos atliekos. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau, mažiau teršiama aplinka.

  • Microsoft Word 598 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (2286 žodžiai)
  • Philips
  • Komunalinio ūkio veikla šiandien ir ateities perspektyvos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Komunalinio ūkio veikla šiandien ir ateities perspektyvos. (2010 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunalinio-ukio-veikla-siandien-ir-ateities-perspektyvos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:10
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo