Komunikacijos kodai, jų sistemos ir tipai


Įvadas. Komunikacijos kodai. Kodu sistemos ir tipai. Išvados. Literatūra.

Komunikacija yra tai ką daro žmonės: bendrauja vienas su kitu, su grupėmis, visuomenėmis ir organizacijomis, veikia vienas kitą, moko, mokosi, informuoja ir būna informuojami ir pan. Visuomenei svarbi kaip ir kalba, tai ir mimika, gestai (nežodinis bendravimas). Sėkmingas komunikacijos procesas priklauso nuo to, kaip bendraujančių žmonių tarpusavio supratimas yra vystomas, kaip jie supranta ženklo, kodo – žodžio ir gesto prasmę. Tiriama, kaip siuntėjai ir gavėjai užkoduoja ir iškoduoja.

Kodai yra organizuotų ženklų sistemos. Šios sistemos paklūsta taisyklėms, kurias pripažįsta visi koda vartuojančios bendromenės nariai. Visi kodai grindžiami sutarimu tarp vartotojų dėl pagrindų (sudarančių elementų, taisyklių, pagal kurios atrenkami ir derinami šie elementai) gavėjui suvokiamų prasmių. Beveik visi sutartiniai arba paklūstantys visuomenės pripažįstamoms taisyklėms socialinio gyvenimo aspektai gali būti laikomi užkoduotais.

Visiems kodams būdingi tokie bendri bruožai:

5. Visus kodus galima perduoti atitinkamomis komunikacijos priemonemis arba kanalais.

Kodas, kaip procesas- tai užkodavimas ir dekodavimas (atvirkštiniai procesai) Kodavimoui dažniausiai naudojami skaičiai, kodiniai pažymėjimai. Kodavimo procesas – tai tikrovės suvokimas. Suvokdami suteikiame prasmę duomenimis, po to suvokiame ryšius tarp šių elementų r sujungiame juos į visumą.

Kodus galima skirti į atskyrus tipus, kurios aptarsime kitame skyriuje.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1202 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriela
  • Komunikacijos kodai, jų sistemos ir tipai
    10 - 7 balsai (-ų)
Komunikacijos kodai, jų sistemos ir tipai. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunikacijos-kodai-ju-sistemos-ir-tipai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 10:27
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema