Komunikacijos principai elektroniniame versle


Vertes saltiniai elektroniniame versle. Elektroninio verslo saugumo principai. Internetas - teikiamieji tinklai. Intranetas samprata.

Įvadas. Elektroninio verslo bei komunikacijos samprata. Elektroninio verslo santykių modeliai. Elektroninio verslo infrastruktūra. Elektroninių duomenų mainai. Jungiamieji ir paslaugų teikiamieji tinklai. Internetas. Intranetas. Ekstranetas. Vertę didinantys tinklai (van). Elektroninio ryšio saugumas ir patikimumas. Elektroninio verslo saugumo užtikrinimo principai. Duomenų perdavimo saugumas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.

Visame pasaylyje verslo procesai keičiasi drauge su visuomene, kuri iš industrinės tampa informacine, todėl susidomėjimas informacinėm technologijom ir įvairaus pobūdžio inovacijomis ženkliai išaugo. Šie pokyčiai atsispindi ir ekonominiame gyvenime, tiek paprasto vartotojo lygmenyje, tiek pasaulinių korporacijų tarpusavio versle. Vis įvairesnės ūkio šakos savo veiklą paremia technologinių galimybių (interneto) panaudojimu, neišimtis ir elektroninis verslas. Interneto technologija leido elektroninio verslo procesams atlikti tas pačias universalias funkcijas (prekyba, tiekimas, gamyba), kaip ir įprastam verslui, kuris neparamtas informacinių inovacijų panaudojimu. Greta tradicinių, sukuriamos vertės šaltinių, atsirado naujų, būtent nulemtų interneto galimybių, tai sąnaudų mažinimas, lengvas transakcijų [1 transakcija – informacijos mainų ir atitinkamų darbų seka, sieniant patenkinti kliento prašymą [7]. ] sudarymas, verslo įmonių organizacinės ir valdymo struktūros pagerinimas, išplečiama vartotojų rinka, vartotojams suteikiama išsamesnė informacija apie prekias ir paslaugas.

Elektroninių paslaugų apimtis nuolat didėja, nes internetas vis sparčiau skverbiasi į seniai veikiančių ir naujų įmonių veiklą, tačiau kad elektroninis verslai galėtų sėkimingai veikti, tam reikia tvirtos tarpusavyje intergruotos techninės bazės, dar kitaip vadinamos internetiniu tinku. Jį sudaro daugybė tinklų, kurie sujungti į vieną pasaulinį tinklą. Kiekvieną užduotį internete atlieka tam tikri specializuoti serveriai, kurie yra populiariausi ir esmingiausi elektroninės komercijos komponentai (internetas, intranetas, ekstranetas). Šis tinklas leidžia šiuolaikinėms įmonėms palaikyti elektroninį ryšį, kuris panaudojamas gerinant organizacines valdymo sistemas, veiksmingai keičiantis informacija, perduodant įsipareigojimus ir kt. Organizacijos struktūra turi būti taip sudaryta, jog neatsirastų trukdžių informacijos apsikeitimui tarp padalinių horizontalia ir vertikalia kryptimi. Taip pat labai svarbu užtikrinti sėkminga finansinių paslaugų plėtrą palaikant stabilius, patikimus ir efektyvius ryšius, kurie leistų organizacijoms keistis įvairiais dokumentais, finansiniais duomenimis, verslo objektams užtikrintų saugias financines operacijas išsaugant konfidencialumą ir patikimumą.

šio darbo tikslas: trumpai aprašyti elektroninį verslą, detaliau panagrinėti, elektroninio verslo modelius ir kaip tarp verslo objektų yra palaikomas elektroninis ryšys, kaip užtikrinamas elektroninio ryšio saugumas, konfidencialumas.

  • Microsoft Word 576 KB
  • 2011 m.
  • 24 puslapiai (4814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Komunikacijos principai elektroniniame versle
    10 - 2 balsai (-ų)
Komunikacijos principai elektroniniame versle. (2011 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunikacijos-principai-elektroniniame-versle.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 00:59
×