Komunikacijos procesas


Komunikacijos procesas kursinis. Komunikacija – nenutrūkstamas, nebaigtinis ir integralus procesas. Baker 1991 komunikacija. Jansone, 1997. (railienė, 1996. Baker komunikacinis procesas. Komunikacijos proceso analizė. Komunikacijos procesas analize ir stebejimas. Komunikacijos proceso sąvoka. Komunikacijos lygiai baker wiseman.

Įvadas. Komunikacijos procesas. Komunikacija ieškant darbo. Komunikacijos procesas darbe. Tyrimas. Išvados. Priedas. Anketa. Komunikacija – reikšmingas pasikeitimas informacija, perduodant žinią. Komunikacijos ir bendravimo sąvokos tokios panašios, kad jas galima vartoti kaip sinonimus, nors komunikacijos terminas dažniau vartojamas nagrinėjant organizacijos veiklą. Žmogiškieji santykiai tiesiogiai siejasi su bendravimo sąvoka. Bendravimas apima dviejų ar daugia žmonių tarpusavio suvokimą, keitimąsi informacija, sąveiką ir santykius. Poreikis bendrauti tarpusavyje – vienas būdingiausių žmonijos bruožų. Šis bruožas taip pat pastebimas ir darbo aplinkoje. Bendraujant įgyjama patirties, sužinomos naujienos, todėl kontaktai yra malonūs ir reikalingi.

Komunikacija – reikšmingas pasikeitimas informacija, perduodant žinią.

Bendraujant įgyjama patirt komunikacija yra labai svarbi daugeliui. Be jos nebūtų galima prasmingai bendrauti ir bendradarbiauti tarp žmonių. Būtent bendraujant gaunama ne tik informacija, bet galima ir efektyviau siekti savų tikslų bei bendradarbiauti. Tad, kas gi yra komunikacija, kaip ji vyksta ir, kokie veiksniai jai daro įtaką. Kasdieniniame gyvenime mes dalijamės idėjomis, jausmais ir informacija su kitais žmonėmis. Tai yra bendravimas. Kalbėjimas - tai labiausiai paplitęs bendravimo būdas. Taip pat yra daug kitų būdų: rašymas, rankų ir kūno judesiai, piešimas, dainavimas ir kt.

Remiantis tarptautinių žodžių žodynu, komunikacija vadinama susisiekimas, ryšiai, bendravimas, keitimasis patyrimu, mintimis, komunikacija – tai nenutrūkstamas, nebaigtinis ir integralus procesas (moters, fabun, de fleur, alders, towne ir kt. ). < komunikacija – naudojimas kalbos ir neverbalinių signalų siekiant pradėti socialinius santy komunikacija – tai bendravimo, keitimosi patyrimu, mintimis, išgyvenimais procesas (railienė, 1996).

Komunikacija – dvišalis veiksmas, tai bendravimo, keitimosi informacija procesas visuomenėje, kuris realizuojamas kalboje ištartu ar parašytu tekstu (jansone, 1997).

Komunikacinis procesas – tai nustatymas, ar informaciją siuntėjas ir gavėjas suvokia tapačiai, ar skirtingai (baker, 1991).

Taigi, komunikacija suprantama kaip informacijos (norų, minčių, jausmų, idėjų, faktų, vertybių) tarp individų perdavimo – priėmimo procesas elektriniais sign padėti suprasti komunikacijos procesą gali padėti komunikacijos lygių analizė. Tradiciškai mokslininkai išskiria tris pagrindinius socialinės komunikacijos lygius: intraasmeninį (vidinį), tarpasmeninį (tarp dažniausiai komunikaciją mes suprantame kaip tarpasmeninį aktą. Tačiau juk komunikacijos dalyviai gali gauti bei apdoroti informaciją ir savo viduje, komunikuodami patys su savimi. Šiuo atveju siuntėjas ir gavėjas yra tas pats baker ir wiseman teigimu, informacijos atrinkimą ir generavimą galima suprasti kaip išbaigtą vidinę komunikaciją. Šiuo atveju žmogaus sensoriniai organai priima vidinius ir išorinius stimulus. Vidiniai receptoriai teikia informaciją apie psichofiziologinę individo būklę. Išoriniai receptoriai priima informaciją iš aplinkos ir kartu palaiko individo ryšį su ja. Visi stimulai pereina tam tikrą atrankos procesą, kurio metu silpni stimulai atmetami, Į juos nereaguojama. Po to stimulai grupuojami pagal svarbą.

  • Microsoft Word 1173 KB
  • 2010 m.
  • 33 puslapiai (7319 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aushram
  • Komunikacijos procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Komunikacijos procesas. (2010 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunikacijos-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 07:48
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo