Komunikacijos proceso stebėjimas ir analizė


Komunikacijos procesas. Stebejimo protokolas. Komunikacijos stebejimas ir analize. Komunikacijos proceso analizė. Stebejimo protokolas pavyzdys. Komunikacijos stebejimo protokolas. Stebejimo protokolu pavyzdziai. Komunikacijos proceso duomenų analizė. Stebetu situaciju apibudinimas. Komunikacijos proceso aprašymas.

Komunikacijos proceso stebėjimas ir analizė. Turinys. Komunikacijos proceso stebėjimas. Stebėjimo duomenų analizė. Stebėto asmens charakteristika. Komunikacijos proceso situacijos aprašymas. Ko siekė stebimas asmuo. Kaip pavyko pasiekti tikslo. Komunikacijos proceso stebėjimo protokolas. Naudota literatūra.

Mano stebėtas komunikacijos procesas vyko nedidelėje žmonių grupelėje tarp dviejų asmenų. Apie tai, kad jie stebimi ir protokoluojami, minėti asmenys nebuvo įspėti. Manau, kad taip galima susilaukti kur kas natūralesnės reakcijos ir minėtą situaciją išnagrinėti kaip tikrai realią ir gyvenimišką. Net kai žmogus tik nujaučia, kad jis yra stebimas, pradeda elgtis kitaip nei elgtųsi natūraliai, tad žinojimas, jog esi stebimas ir protokoluojamas labai smarkiai gali pakeisti žmogaus elgesį. Turbūt todėl daugeliui prie viešumos nepratusių žmonių yra sunku pirmą kartą prabilti viešai, ar duoti interviu televizijai ar radijui. Nors tuo metu kalbėtojas ir nemato jį stebinčios publikos, tačiau nejaukumo jausmas dažną taip sukausto, kad pasidaro sunku kalbėti ir norint duoti interviu tenka pasipraktikuoti, pasitreniruoti.

Kad lengviau būtų galima suprasti mano stebėtą situaciją, aš norėčiau aprašyti minėtą žmonių grupę ir įvykus kaišiadorių jaunimo centro nariai, tai panašios amžiaus grupės asmenys nuo 20 iki 30 metų. Panašus ne tik grupės amžius, bet ir užimamas socialinis sluoksnis. Dalis grupės narių – studentai, studijuojantys gana įvairius dalykus: teisę, politikos mokslus ekonomiką, energetiką, lengvąją pramonę, teologiją, etc. , bei mokytojai – dailės, tikybos, muzikos, etc. Kadangi jaunimo centras yra įsikūręs kaišiadorių vyskupijai priklausančiose patalpose, bei planuoja veikti kaišiadorių vyskupijos teritorijoje, tai jaunimo centre yra ir religinio sluoksnio atstovų – kunigų, vienuolių, etc.

jaunimo centro dar tėra kūrimosi stadijoje, kadangi jį sudarantys nariai yra pakankamai įvairūs ir veiklūs žmonės, tai pačioje grupėje vyksta labai įdomios ir gana smarkiai pasireiškiančios grupės formavimosi stadijos. Nors daug kas jau turi oficialias pareigas, tačiau grupės nariai dar nėra išsiskirstę neoficialiais vaidmenimis , tad vykstančius procesus labai įdomu stebėti.

kaišiadorių jaunimo centro grupės nariai jau yra pergyvenę formavimosi stadiją, tad šiuo metu labai ryški diferenciacijos stadijos pradžia. Kadangi jos metu kyla įvairūs konfliktai ir nepasitenkinimai grupe bei nariais, tai daugelį ši stadija gerokai gąsdina. Norėdami išvengti galimų konfliktų, daugelis grupės narių stengiasi būti tolerantiškais, supratingais ir atsargiais, kad nesukeltų gaisro grupėje .

Todėl dažnai, jei tik tai nebūna spontaniška, visi stengiasi pagalvoti prieš ką nors sakydami, kad neįžeistų pašnekovo.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilhelmina
  • Komunikacijos proceso stebėjimas ir analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Komunikacijos proceso stebėjimas ir analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunikacijos-proceso-stebejimas-ir-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:08
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo