Komunikacijos teorijos įžvalgos


Komunikacijos teorijos įžvalgos. Komunikacijos raida ir vaidmuo. Efektyvi komunikacija- komunikacija. Komunikacijos industrija, įgyvendina įvairias funkcijas ir apima leidybą. Komunikacijos samprata. Tarptautinių žodžių žodynas pateikia tokią versiją komunikãcija [lot. Pagrindiniai elementai komunikacijai suvokti. Informacija Informacija yra siunčiamo pranešimo signalo nuspėjamumo matas. Perteklius Be pertekliaus ar nuspėjamumo sąvokos sunku būtų suprasti ir informaciją. Susitarimas (konvencija) Tai, kas yra tikėtina. Kodai ženklai. Apie 1860 metus. Kodai ir susitarimai (konvencijos) Visi kodai grindžiami bendrybe. Komunikacijos procese gali. Svarbiausi komunikacijos aspektai. Komunikacijos nesėkmių priežastys dėl komunikacijos proceso elementų Pranešimo autorius.


Efektyvi komunikacija- komunikacija, kai pranešimas suprantamas taip, kaip norėjo jo autorius. Tačiau to dar negana. Yra dar komunikacijos tikslas, funkcijos arba paprasčiausi ketinimai. Ne tik apibrėžimai atskleidžia, kad komunikacija atlieka kelias funkcijas; kasdienė mūsų patirtis rodo, kad komunikuojame, kai perduodame arba siekiame informacijos, kai norime paveikti kitus (manipuliuojame), kai norime tiesiog palaikyti santykius (bendraujame) ar kai paprasčiausiai patiriame malonumą, žiūrėdami filmą, naršydami internete, skaitydami. Taigi efektyvi komunikacija yra tokia, kai įgyvendinami tikslai ir funkcijos.

Komunikacijos industrija, įgyvendina įvairias funkcijas ir apima: leidybą; žiniasklaidą; edukaciją ir mokymus; verslo ir profesines konsultacijas; pramogas; reklamą ir rinkodarą; ryšius su visuomene; skaitmeninę komunikaciją; telekomunikaciją ir pan.

Tarptautinių žodžių žodynas pateikia tokią versiją: komunikãcija [lot. communicatio – pranešimas]: 1. Susisiekimas (transportas, ryšiai). 2. Bendravimas keitimasis patyrimu, mintimis išgyvenimais. Oksfordo žodynas pateikia tokias reikšmes: 1. Skleidimas ar apsikeitimas informacija, pasinaudojant šneka, raštu ar kuria kita priemone. Laiškas ar pranešimas su informacija ar naujienomis. Sėkmingas idėjų ar jausmų perteikimas ar pasidalinimas. 2. Socialinis kontaktas. 3. Informacijos siuntimo ir gavimo priemonės, tokios, kaip telefono linijos ar kompiuteriai. 4. Keliavimo ar transportavimo priemonės, pvz., keliai ar geležinkelis.

Informacija Informacija yra siunčiamo pranešimo signalo nuspėjamumo matas, taigi kuo labiau nenuspėjamas pranešimas, tuo daugiau jame informacijos, o jei viskas yra žinoma – nuspėjama, tai informacijos pranešime nėra.

  • MS PowerPoint 915 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (886 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilma997
  • Komunikacijos teorijos įžvalgos
    10 - 1 balsai (-ų)
Komunikacijos teorijos įžvalgos. (2016 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunikacijos-teorijos-izvalgos.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 11:21
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema