Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos


Sovietizacija rytu europoje. Sovietizacijos rytu europoje ypatumai valdant. Kuo j.stalinas grindzia ssrs sieki isiviespatauti rytu europoje.

Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos ypatumai. Padarė. Naudodamasis pamokoje įgytomis. Pamokos uždavinys. Diskusija,. darbas su dokumentais, sąvokos,. aiškinimas. Darbo metodai. J. Stalinas nepaisė sąjungininkų susitarimo. Dėstymas. Be to, naudojo nedemokratinius valdžios užgrobimo būdus – spaudimą rinkėjams. Vienintelė diktatoriaus. Josifas Tito – (tikr. pavardė Brozas) (1892-1980) – Jugoslavijos komunistų lyderis ir diktatorius. Asmenybės. Ekonominės savitarpio pagalbos taryba (ESPT) – 1949-1991m. Sąvokos. Pirmas šaltinis. Iš J. Stalino interviu laikraščiui „Pravda“. Šaltiniai. Antras šaltinis. Iš lenkų rašytojo Vitoldo Gombrovičiaus kūrnio. Kuo pirmojo šaltinio autorius grindžia SSRS siekį įsiviešpatauti Rytų Europoje. Klausimai. Išmokau. Buvo įdomu, nes. Man patiko. Supratau, kad. Pirmą kartą išgirdau, kad. Refleksija.

Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos ypatumai.

Naudodamasis pamokoje įgytomis žiniomis, vadovėliu ir istorijos šaltiniais sužinosite apie komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastis ir sovietizacijos ypatumus.

J. Stalinas nepaisė sąjungininkų susitarimo, kad po karo tolesnę Rytų Europos šalių raidą lems laisvi rinkimai. Raudonoji armija nepasitraukė iš užimtų valstybių. Jose po suklastotų ir nedemokratinių rinkimų į valdžia atėjo „liaudies“ – iš tikrųjų SSRS – kontroliuojamos komunistinėmis marionetinėmis vyriausybėmis. Į sovietų įtaka patekusios šalys buvo sovietizuojamos – pertvarkomos SSRS pavyzdžiu. Jose įsigalėjo komunistinė diktatūra, įvesta planinė ekonomika, persekiojami komunistinio režimo priešininkai. Vidurio ir Rytų Europos valstybės sovietizacijos buvo įgyvendinama skirtingai. Tačiau visur pagrindinį vaidmenį atliko SSRS marionetės – vietos komunistų partijos. Siekdamos pergalės jos kūrė nacionalinius frontus su demokratinės partijomis. Žmonės balsuodami už jas paremdavo ir komunistus.

Be to, naudojo nedemokratinius valdžios užgrobimo būdus – spaudimą rinkėjams, politiniams priešininkams, rinkimus falsifikuodavo arba valdžią užgrobdavo po ginkluoto perversmo kaip 1948m. Čekoslovakijoje. Tam buvo pasitelkiama represinių struktūrų – armijos, policijos ir saugumo tarnybų kontrolė. Komunistinių partijų bedradarbiavimas su kitomis partijomis vadinamosiose liaudies demokratijose buvo laikinas dalykas. Iki 1948m. Rytų ir Vidurio Europos valstybėse įvesta vienpartinė komunistų arba jiems pavaldžių sistema. Pereita prie visiško ekonomikos centralizavimo, įvesti penkmečio planai, spartinta industrializacija, pradėta žemės ūkio kolektyvizacija.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 522 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (644 žodžiai)
  • Erikas
  • Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Komunistinių režimų Rytų Europoje įsitvirtinimo priežastys ir sovietizacijos. (2015 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/komunistiniu-rezimu-rytu-europoje-isitvirtinimo-priezastys-ir-sovietizacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:16
×