Koncentracijos stovyklos - lageriai


Lageriai. Tai genocido arba laikino įkalinimo įstaigos. Paruošė. Šarūnas Rimkus ir Simonas Jonikas. Aušvicas. Tai buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla. Aušvice masiškai buvo. Dachau. Tai buvo pirmoji nacistinės Vokietijos įkurta koncentracijos stovykla. Pagrindinėje Dachau stovykloje iš viso kalėjo apie 160 000 žmonių. Buchenvaldas. Antroji po Dachau didžiausia Nacių koncentracijos stovykla, įkurta. Čia buvo kalinami žmonės iš visos Europos. Ravensbrück. Nacistinė Vokietijos koncentracinė stovykla. Ši koncentracijos stovykla išsiskyrė tuo.


Tai genocido arba laikino įkalinimo įstaigos, kuriuose laikomi kaliniai, karo belaisviai, politiniai nusikaltėliai, kuriems galioja Ženevos konvekcija.

Aušvice masiškai buvo naikinami žydai, skaičiuojama, kad čia jų buvo nužudyta nuo 1 iki 3 milijonų. Žydai buvo žudomi dujų kamerose „Zyklon B“ dujomis (Vandenilio cianidas), vėliau kūnai buvo sudeginami krematoriumuose. Už kelių kilometrų buvo įkurta dar viena stovykla įdentiška Aušvicui, Birkenau miestelyje.

Tai buvo pirmoji nacistinės Vokietijos įkurta koncentracijos stovykla. Kūrimo iniciatorius – tuometinis Miuncheno policijos vadas Heinrichas Himleris. Stovykla veikė 1933-1945 metais.

Antroji po Dachau didžiausia Nacių koncentracijos stovykla, įkurta 1937.

Čia buvo kalinami žmonės iš visos Europos, ir Tarybų sąjungos: žydai, lenkai, slavai ir t.

Nacistinė Vokietijos koncentracinė stovykla, veikusi 1939 – 1945 metais.

  • MS PowerPoint 1088 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (335 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Šarūnas
  • Koncentracijos stovyklos - lageriai
    10 - 3 balsai (-ų)
Koncentracijos stovyklos - lageriai . (2018 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/koncentracijos-stovyklos-lageriai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 09:55
×