Koncepcijos ir planavimas TCP/IP ir Windows


Ip planavimas. Tcp referatas. Tcp protokolas win.

Koncepcijos ir planavimas: TCP/IP ir Windows. Įvadas. Rfc (request for comments). Osi (open system interconnection) modelis ir TCP/IP. Microsoft tcp/ip. Tdi interfeisas. Transporto lygis. Port’ai socket’ai ir slenkantys langai (frames). Tcp. Udp. Tarptinklinis lygis. Ip protokolas. Arp. Icmp. Igmp. Tinklo interfeiso lygis.

Įvade jūs nerasite konkrečios informacijos, o tik bendras žinias leidžiančias sąvokas ir reiškinius sudėlioti į savas vietas.

Tcp/ip nėra vienas protokolas, tai protokolų rinkinys, arba dar kitaip protokolų dirbančių kartu grupė. Nuo pat atsiradimo tcp/ip buvo skirtas tam, kad galėtų dirbti skirtinguose kompiuterinių tinklų tipuose, o taip pat galėtų parinkti įvairius alternatyvius maršrutus jei nors viena tinklo dalis nebeveikia.

Ankstesnis tcp/ip pavadinimas buvo ncp (network control protocol). Npc savo ruoštu buvo jav gynybos ministerijos padalinio arpanet (advanced research project agency network) kūrinys, skirtas tam, kad atominio karo metu, nurūkus daliai ryšio linijų, duomenys būtų toliau perduodami alternatyviais ryšio kanalais.

Nors tcp/ip šaknys ir glūdi jav gynybos ministerijoje, tačiau tcp/ip nėra kokios nors kompanijos ar asmens nuosavybė. Šiuo metu tai pagrindinis internet duomenų perdavimo protokolas. Taip kaip ir kiti internet standartai tcp/ip yra aprašytas rfc (request for comments - komentarų užklausimas) standarte ir palaikomas iab (internet architecture board - interneto architektūros tarnyba). Iab leidžia tiek kompanijoms tiek privatiems asmenims peržiūrėti esamus rfc, ar siūlyti savo pakeitimus ar netgi naujus projektus, kurie vėliau galėtų tapti standartais.

Jei kas nors pasiūlo savo rfc tai jis būna publikuojamas viešai keliems mėnesiams, kad visi galėtų išsakyti savo nuomonę ir kritiką, po to jį peržiūri ietf (internet engineering task force - internet inžinierinių užduočių padalinys), kuris yra iab padalinys. Po viešo aptarimo ir pakankamo laiko kritikai naujasis pasiūlymas gali tapti rfc juodraščiu, arba netgi nauju rfc standartu, kurį po to naudotų visa internetinė visuomenė. Kadangi tcp/ip nėra kieno nors nuosavybė tai su juo susijusią medžiagą tikrina ir peržiūri daugybė žmonių visame internete.

Tcp/ip yra pagrįstas osi (open system internconnections-atvirų sistemų sąveikos) sistemos modelio pagrindu. Tai užtikrina programuotojus, kad bet kuris tcp/ip modelis turės rfc apibrėžtą bazinių funkckaip ir minėjau rfc naudojama dokumentuoti internet standartus. Reikia žinoti, kad iš visų rfc tik nedaugelis tampa standartais. Ykiekvienas žmogus turi teisę pateikti rfc arba komentuoti, kritikuoti esamus. Pateikus savo rfc projektą, kuris jokiu būdu dar nėra rfc, ietf (internet enginering tasks force) jį patalpina internete, kur kelių mėnesių eigoje jį gali kritikuoti ir komentuoti kas tik nori. Praėjus pakankamai laiko kritikai ir komentarams ietf projektą peržiūri ir pakomentuoja.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2391 žodžiai)
  • Rasuolė
  • Koncepcijos ir planavimas TCP/IP ir Windows
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Koncepcijos ir planavimas TCP/IP ir Windows. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/koncepcijos-ir-planavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:21
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo