Koncerno „Achemos grupė” socialiai atsakinga veikla


Įvadas. Koncerno „Achemos grupė” vykdoma socialiai atsakinga veikla. Etikos kodeksas. Norvegijos verslo bendravimo ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Priedas. Koncerno “ACHEMOS GRUPĖ” etikos kodeksas.

Darbo tikslas – išnagrinėti koncerno „ACHEMOS GRUPĖ“ vykdomą socialiai atsakingą veiklą.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti koncerno „ACHEMOS GRUPĖ“vykdomos socialiai atsakingos veiklos aspektus.

Sudaryti koncerno „ACHEMOS GRUPĖ“etikos kodeksą.

Darbo objektas – koncerno „ACHEMOS GRUPĖ“ vykdomi socialiai atsakingi projektai bei Norvegijos verslo bendravimo ypatumai.

Darbo metodai: mokslinės ir teorinės literatūros bei kitų informacijos šaltinių analizė.

Įgyvendinant socialinės atsakomybės versle sampratą „Achemos grupė“ teigia, kad ilgalaikę sėkmę verslui užtikrina ne tik uždirbtas pelnas, bet ir gebėjimas juo dalintis. Koncerno „Achemos grupė“ vienas iš svarbiausių veiklos prioritetų, tai socialiai integruotas verslas. Koncernui nuveikti daugiau negu reikalaujama iš verslo leidžia atviras bendravimas su visuomene, kuris leidžia įsiklausyti į jos poreikius. Didžiausios bendrovės priklausančios koncernui dalyvauja įvairiuose jų regionų vykstančiuose renginiuose, projektuose, dažnai pačios juos organizuoja ir inicijuoja. „Achemos grupė“ bendrovių bendradarbiavimas su vietos gyventojais skaičiuoja jau ilgų metų istoriją.

Todėl koncernas nuolat bendradarbiauja su įvariomis mokslo įtaigomis, nuo mokyklų iki universitetų, remia moksleivius bei studentus. Taip pat „Acemos grupė“ yra suteikusi paramą vaikų namams, parapijoms, muziejams ir daugeliui kitų organizacijų bei įstaigų.

Koncernas nuolat globoja Jonavos vaikų globos namų ir Jonavos senelių pensionato gyventojus, Neįgaliųjų veiklos centro lankytojus, Jonavos politechnikos mokyklos mokinius, Jonavos kultūros centrą, Jonavos rajono mokyklas, visuomeninės organizacijos.

Taigi iš pateiktų faktų galime daryti išvadas, kad Koncernas „Achemos grupė” yra labai socialiai atsakinga įmonė. Juk ji ir stengiasi tausoti gamtą, organizuoja įvairius projektus, remia švietimo įstaigas bei likimo nuskriaustus vaikų globos namų gyventojus.

Etikos kodeksas – tai vertybių ir principų rinkinys, kuriuo nustatomi organizacijų, valstybės įstaigų, įmonių ir individų elgesio standartai ir lūkesčiai. Etikos kodeksas naudojamas,  kad viešosios funkcijos būtų atliktos sąžiningai, garbingai ir tinkamai. Etikos kodeksai taikomi tiek didelėse, tiek mažose organizacijose. Etikos kodeksas yra būtinas, kadangi jame nustatytų elgesio standartų turi laikytis visi įmonės darbuotojai, o tai padeda užtikrinti tvarką įmonėje. [4]

Etikos kodeksas yra tarsi nerašytas kiekvieno tam tikros profesinės grupės ar organizacijo nario pasižadėjimas savo profesinėje veikloje vadovautis aukštais standartais, ypač moralės požiūriu. Vis dėlto profesinės etikos kodeksai dažniausiai yra tik nurodomojo pobūdžio, t. y. juose išdėstyti reikalavimai, taisyklės, principai, kurių reikėtų laikytis, kad tam tikra profesinė grupė ar organizacija tam tikromis aplinkybėmis galėtų išsaugoti visuomenės pasitikėjimą ir savo profesijos gerą reputaciją. [5]

Taigi etikos kodeksas yra vertybių ir principų rinkinys, kuriuo nustatomi įmonės, organizacijos ar individo elgesio standartai, kuriame pateikiamos taisyklės ir reikalavimai, kurių turi laikytis vienokį ar kitokį darbą dirbantys asmenys.

Bendravimas su klientais, verslo partneriais, konkurentais, bendradarbiais, akcininkais, vyriausybėmis, bendruomenėmis, kuriose dirbame, santykiai turi būti skaidrus, neperžengiantys komercinio konfidencialumo ribų. Prekyba turi būti laisvą ir sąžiningą, siekianti atviros konkurencijos ir etiškų sąlygų, laikantis šalių, kuriose mes vykdome savo veiklą, teisės sistemų normų.

10.2. Siūlome savo paslaugas ir produktus garbingai, nesinaudojame nesąžiningais ar apgaulingais būdais.

11.1. Koncerno „Achemos grupė“ įmonės siekia būti patrauklus darbdavys, gebantis pritraukti, suteikiantis galimybę tobulėti bei išlaikantis kvalifikuotus ir motyvuotus darbuotojus profesionalioje darbo aplinkoje.

11.4. „Achemos grupė“ siekia kurti ir nuolat tobulinti saugią bei sveiką darbo aplinką, užtikrinti darbo procesų saugą, užkirsti kelią galimai žalai.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3386 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jovita
  • Koncerno „Achemos grupė” socialiai atsakinga veikla
    9 - 1 balsai (-ų)
Koncerno „Achemos grupė” socialiai atsakinga veikla. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/koncerno-achemos-grupe-socialiai-atsakinga-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:19
×