Kondensacinės elektrinės pojektavimas


Sroves transformatoriu parinkimas. Izemiklio parinkimas. Kondensacine elektrine kursinis. Deaeratorius. Silumines elektrines elektrines dalies projektas kursinis. Vandens siurblio valdymo efektyvumas bakalauro darbas. Kondensacinės turbinos. Kondensacines elektrines technologinis procesas. Turbinos ežektorius. Perkaitintas garas.

Įvadas. Elektrinės technologinis procesas. Techniniai-ekonominiai rodikliai. Ke elektrinės dalies projektas. Duomenys projektavimui. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinės režimų analizė. Elektrinės paros apkrovos grafikas. Elektrinės metinės apkrovos grafiko sudarymas. Vartotojų paros grafiko galios ekstremumų radimas. Vartotojų metinės apkrovos grafiko sudarymas. Transformatorių parinkimas. Elektrinės variantų finansinis palyginimas. Trumpųjų jungimų srovių skaičiavimas. Šilumos impulso skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Skirstyklos šynų parinkimas. Jungtuvų ir skyriklių parinkimas. Iškroviklių parinkimas. Įžemiklių parinkimas. Įtampos transformatorių parinkimas. Srovės transformatorių parinkimas. Elektrinės savosios reikmės. Elektrinės valdymas. Energijos gamybos kaštai. Sąmatinės vertės nustatymas. Literatūra. Grafinė medžiaga.

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis. Elektros energija pagaminta įvairiuose elektrinėse, šviesos greičiu perduodama vartotojams. Šiame kursiniame darbe projektuosime kondensacinės elektrinės elektrinę dalį.

Kondensacinės elektrinės (ke) pagrindinė savybė yra ta, kad jos technologiniame cikle panaudotas garas kondensuojasi turbinų kondensatoriuose ir vėl naudojamas kaip maitinimo vanduo. Šiuos elektrinės statomos arti kuro gavimo vietų, kai kuro transportavimas dėl didelių atstumų yra nuostolingas. Kai elektrinės kuras dujos ar mazutas lengvai transportuojamos , tokios kondensacinių elektrinių vieta dažnai parenkama prie vandens telkinių arba remiantis kitais techniniais ar ekonominiais rodikliais.

Kondensacinės elektrinės pasižymi tuo, kad statomos toli nuo vartotojų, todėl elektros energija transportuojama į aukštą arba superaukštą įtampą. Elektrinės dažniausiai būna blokinio tipo, jų galia – tokia, kad galėtu aprūpinti didelį šalies rajoną. Elektrinių ir pastočių kurso1 - katilas; - ežektorinis ir plovimo siurblys; - pūtimo ventiliatorius; - dūmų siurblys; - turbina; - generatorius; - transformatorius; - garo kondensatorius; - cirkuliacinis siurblys; 10 - šalto vandens baseinas; 11 - ežektorius; 12 - kondensato siurblys; 13 - deaeratorius; 14 - maitinimo siurblys.

Kondensacinės elektrinės technologinis procesas vyksta taip. Iš pradžių į elektrinės katilo pakurą purškiamas kuras, pučiamas putimo ventiliatoriumi pašildytas oras ir tiekiamas maitinimo siurbliu vanduo. Vanduo katile virsta aukštų parametrų garu. Sudegusio kuro dujos išsiurbiamos dūmų siurbliu ir per kaminą patenka į atmosferą.

Pelenai, šlakas ir kitos sunkiai sudegusio kuro frakcijos pašalinamos ežektoriniais ir plovimo siurbliais. Garo generatoriuje perkaitintas garas iš katilo patenka į turbiną ir ją suka. Turbina standžiai sujungta su generatoriaus rotoriumi. Generatorius gamina elektrą ir per transformatorių ją tiekia į sistemą. Savosiom reikmėms sunaudojama tik maža dalis elektros. Garas iš turbinos patenka į kondensatorių, čia ežektoriumi palaikomas mažas slėgis, kad garas kondensuotųsi, į kondensatorių cirkuliacinis siurblys varo šaltą vandenį. Kondensatoriuje 60-70 % katilo pagamintos šilumos nenaudingai atiduodama aušinimo vandeniui. Kondensatas kondensato siurbliu tiekiamas į deaeratorių ištirpusioms dujoms iš vandens pašalinti, kad nesukeltų metalo korozijos.

  • Microsoft Word 396 KB
  • 2012 m.
  • 36 puslapiai (4525 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edasm
  • Kondensacinės elektrinės pojektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kondensacinės elektrinės pojektavimas. (2011 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kondensacines-elektrines-pojektavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 19:46
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo