Kondensatoriaus elektrinės talpos matavimas


Kondensatoriaus talpos matavimas. Elektros talpos vienetas. Elektrinė talpa. El. talpos vienetas. Elektrines talpos vienetas. Talpos matavimo prietaisai. Elektrines talpos vienetai. Kondensatorių matavimas. Talpos matavimas tilteliu. Kuo matuojama kondensatoriaus talpa.

Darbo tikslas - išsiaiškinti kondensatoriaus įrangą ir jį apibūdinantį parametrą - elektrinę talpą, išmatuoti kondensatorių talpą elektriniu tilteliu. Teorinė dalis. Darbo metodika pagrįsta elektrinio tiltelio subalansavimu. Darbo eiga.

Teorinė dalis. Laidininko potencialas proporcingas jam suteiktam elektros krūviui q. Įelektrinus vienodu krūviu skirtingus laidininkus, jų potencialai yra skirtingi. Todėl laidininko savybė kauptitaigi, elektrinė talpa skaitine verte lygi krūviui, kurį suteikus laidininko potencialas padidėja voltu (1v). Laidininko elektrinė talpa priklauso nuo jo matmenų, formos ir aplinkos santykinės dielektrinės skvarbos. Elektros krūvio vienetas yra kulonas (1c), o elektrinės talpos vienetas yra fdu arti vienas kito esantys ir vienodo dydžio, bet priešingų ženklų krūviais įelektrinti laidininkai sudaro kondensatorių. Laidininkų (elektrodų) forma tokia, kad elektrinis laukas yra tik tarp jų, pvz. , tarp lygiagrečių plokštelių arba bendraašių cilindrų. Elektrinio lauko stiprumo linijų kryptis yra nuo pliuso į minusą (1 pav. ).

Pastovios talpos kondensatoriaus elektrodai yra aliuminio ar kito metalo folija, dengianti kietą dielektriką (žėrutį, popierių, stiklą, keramiką). Elektrolitinių kondensatorių dielektrikas yra aliuminio oksido sluoksnis ant aliuminio folijos ir besiliečiantis su skystu ar tirštu elektrolitu ar puslaidininkiu. Tiksliuose kondensatoriuose dielektrikai yra oras, azotas, freonas, vakuumas.

Kintamosios talpos kondensatoriaus elektrinė talpa keičiama įvairiai: keičiant plokštelių persiklojimo plotą, elektriškai keičiant ir pan.

Prijungus kondensatorių prie pastovios elektrovaros šaltinio, jis įsikrauna ir nuo šio momento elektros srovės nepraleidžia.

Prijungus prie kintamosios elektrovaros šaltinio, dėl periodinių įkrovų ir iškrovų grandine teka kintamoji elektros srovė, beveik 900 kampu savo faze aplenkianti įtampą kondensatoriuje. Be to, , tačiau tokia baterija gali atlaikyti tiek kartų aukštesnę įtampą, kiek yra nuosekliai sujungtų kondensatorių. - grandinėje mažiausielektrinį tiltelį sudaro šakos, indikatorius (oscilografas) ir žemo dažnio virpesių generatorius (kintamosios elektrovaros šaltinis) (3 pav. ).

Kai taškų c ir d potencialai vienodi (tai pasiekiama keičiant žinomo kondensatoriaus varžą x ir stumdant šliaužiklį d), įstrižaine cd elektros srovė neteka - tiltelis subalansuotas.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (513 žodžiai)
  • Finner
  • Kondensatoriaus elektrinės talpos matavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kondensatoriaus elektrinės talpos matavimas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kondensatoriaus-elektrines-talpos-matavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:53
×