Konditerijos gaminių parduotuvė Verslo planas


Įvadas. Įmonės veiklos analizė. Siūloma idėja. Siūlomos idėjos tikslai ir uždaviniai. Investicijos veiklai. Valdymas ir personalas. Rizikos analizė. Galimos problemos ir kliūtys. Vartotojų analizė. Prognozuojamos pajamos, gamybos išlaidos. IĮ,,Skonio rojus‘‘ pastovių ir kintamų išlaidų skirstymas. Pelningumo, mokumo ir efektyvumo analizės. Finansinių rodiklių skaičiavimas. Pelno ir piniginio lūžio taškai. Investicijų kapitalo kaina, NPV ir investicijų jautrumas pagrindiniams NVP kintamiesiems. Investicijų rizikos mažinimo priemonės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo objektas – Konditerijos gaminių parduotuvė.

Darbo tikslas –finansiškai pagrįsti asmeninio verslo idėją.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti verslo idėją : veiklos pobūdį, veiklos apimtis, konkurentus, kainų nustatymą ir t.t.

Apskaičiuoti finansinius rodiklius, kurie charakterizuoja pasirinktą įmonę ir nustato jos valdymo efektyvumą .

Išanalizavus veiksnių įtaką NPV pateikti investicijų rizikos mažinimo priemones.

Pagrindinis IĮ „Skonio rojus“ verslo tikslas ( įgyvendinti idėją ir gauti pelną, taip pat užimti savo rinkos dalį (vietą rinkoje), patenkinti vartotojų poreikius bei sukurti naujas darbo vietas, įsitvirtinti geografiniame rajone ir tarp konkurentų, paslaugų kokybė turi atitikti reikalavimus, kainą ir reklamą. Kuo aiškesnis ir konkretesnis tikslas, tuo sėkmingiau bus galima įgyvendinti marketingo galimybes.

Šios įmonės veiklos pobūdis – konditerinių gaminių pardavimas. Pagrindinė klientūra – asmenys, mėgstantys saldumynus. ,,Skonio rojus‘‘ Įmonė gamins ir pardavinės plokštainius, vyniotinius, pyragus, pyragaičius, sausainius, bandeles, įvairioms progoms tinkančius tortus bei šakočius. Ši įmonė planuoja įsikurtu Kaune, laisvės alėjoje.

Įmonių praktikos patirtis parodo, kad marketingo tikslai susiję su: paslaugos produktu, kaina, paslaugų teikimo vieta ir būdu, informacijos apie produktus skleidimu, klientais (vartotojais), produktų pardavimu. Vartotojas turi turėti galimybę pasirinkti. Todėl įmonė turi pritraukti kuo daugiau klientų ir suformuoti įmonės įvaizdį, ištirti paklausą ir stengtis, kad ji atitiktų pasiūlą. Pagrindinis siekis – tapti populiariausia, lankomiausia vieta mieste, bei mažesnėmis sąnaudomis patiekti savo produkciją, kurių kainos būtų prieinamos kiekvienam piliečiui.

Individualios įmonės tipą pasirinkau todėl, kad įmonės steigėjas yra pats savininkas ir negali būti kitos individualios įmonės savininku. Visas uždirbtas pelnas priklauso tik savininkui. Taip pat yra lankstu, kad nereikia samdyti direktoriaus ar buhalterės, nes įmonės steigėjas save paskyręs įmonės vadovu, gali vesti buhalterinę apskaitą.

Įmonė, nustačius savo tikslus turi žinoti, kad tikslai patys savaime negarantuoja jų pasiekimo, todėl būtina suformuoti uždavinius šiems tikslams pasiekti.

IĮ ,,Skonio rojus” tikslai ir uždaviniai yra šie:

Pelno maksimizavimas - siekiant šio tikslo reikės:

mažinti išlaidas (pasirinkti reikiamą darbuotojų skaičių, jų atlyginimo dydį bei reikiamą įrangą įsigyti mažesnėmis išlaidomis);

Potencialių klientų rato didinimas - norint tikslą įgyvendinti reikės:

Sudarius paskolos grąžinimo grafiką matyti, kiek kasmet reikės grąžinti bankui paskolos ir palūkanų už paskolą .Kadangi iš finansinių institucijų gauta paskola sudaro 30000,00 eurų (už kuriuos bus perkama įranga), likusi pinigų dalis bus įnešama individualios įmonės savininko, kuri bus panaudojama įrangai ir apyvartinėms lėšoms.

Labai svarbi įmonei yra technologinė aplinka. Nuo įrengimų priklauso produkcijos kokybė, jų paruošimo greitis, sunaudojamos energijos kiekis, todėl svarbu pasirinkti gerus įrengimus. Nauja produkto pasiūla ir naujos kainos padės pritraukti naujų klientų.

Valdymo struktūra – tai organizacijos veiklų padalijimo, sugrupavimo bei santykių tarp vadovų ir darbuotojų koordinavimo būdas. Kuriant organizacinę valymo struktūrą reikalingi yra 2 žingsniai:

IĮ ,,Skonio rojus‘‘ direktoriaus pareigas užims asmuo, prisiimantis daug atsakomybės už visą įmonės veiklą, o svarbiausia už visus finansinius įsipareigojimus. Steigėjas tikisi gauti kuo didesnį pelną, todėl vadovas (steigėjas) privalės stengtis, kiek įmanoma geriau organizuoti darbą, surinkti darbuotojų kolektyvą skatindamas efektyviam darbui: visada maloniai elgtis su klientais, tiekti geros kokybės konditerinius gaminius.

IĮ ,,Skonio rojus” darbuotojams taip pat kaip ir kitose įmonėse keliami tokie reikalavimai: sąžiningumas, darbo patirtis, užsienio kalbų žinios, komunikabilumas, reiklumas, .

Individualioje įmonėje dirbs 5 darbuotojai. Direktorius ir buhalteris bus vienas asmuo. Vadovas organizuos ne tik darbą, bet ir apskaitys buhalterinę apskaitą. Pardavėja prekiaus parduotuvėje, kepėjai keps konditerinius gaminius, o išvežiotojas išvežios užsakytus tortus ir kitus konditerinius gaminius.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3728 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Konditerijos gaminių parduotuvė Verslo planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Konditerijos gaminių parduotuvė Verslo planas. (2016 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/konditerijos-gaminiu-parduotuve-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:04
×