Konferencijos procedūra Protokolo ir etiketo pagrindai


Įžanga. Dėstymas. Pasiruošimas konferencijai. Veikmai, atliekami prieš konferenciją. Asmenys. Sekretoriatas. Pirmininkas. Delegacijos. Rezoliucijos. Viešumas. Protokolas. Išvados. Literatūra.

Konferencija tai susitikimo forma, sinonimai šio žodžio yra suvažiavimas, simpoziumas, kongresas. Tai yra sueiga dalyvių, kuriuos sieja bendra tema dėl kurios įvyksta susirinkimas- konferencija.Konferencija gali būti tarptautinė arba nacionalinė, ją gali organizuoti individualios įmonės norinčios pristatyti savo produktus (verslo konferencija) arba būti politinio pobudžio, kurių temos liečia socialines ar ekonomines problemas. Konferencija suteikia galimybę keistis patirtimi, formuoti bendra koncepciją temos atžvilgiu.

Mano referato tikslas atskleisti kaip tūrėtu vykti konferencijos, kokia yra jos procedura, o taip pat aprašyti pirmininko pareigas ir paminėti sekretoriato/organizatoriaus atsakomybę.

Planuojant renginį vienas pagrindinių organizacinių darbų, nuo kurio priklauso sėkmė, yra tinkamas pasiruošimas jai.(Misevičius V., 2005 , p. 215) Tai reškia, kad organizatorius ar sekretoriatas organizuojant konferenciją privalo atsižvegti į kiekviena smulkmeną, kad susirinkimas praeitu sekmingai. Turi būti iš anksto nuspresta kur vyks renginys, kada , kaip bus pristatyti visi dalyviai, jų apgyvendinimas, aprupinimas, susodinimas ir aprupinimas renginio metu.

Prieš konferencija turi būti paruošiamos procedūrinės taisyklės, reglamentuojančios kiekvieno dalyvio veiklą. Jomis vadovaujasi pirmininkas. Jos gali būti arba nuolatinės arba parengiamos kiekvienai konferencijai. Jeigu jose yra nurodyta vieta ir data, jos turi būti išplatintos dalyviams iš anksto, kad kiekvienas galėtu su jomis susipažinti.

Dar vienas svarbus dalykas- darbotvarkės sudarymas ir išplartinimas. Jose nurodomi visi klausimai, kurie bus pateikti svarstyti, ir jų svarstymo seka. Jeigu konferencijos vyksta reguliarei, tai darbotvarkėja turi būti nurodyti privalomieji klausimai, praejusioje sesijoje nebaigti svarstyti klausimai ir nauji teikiami svarstyti klausimai. Dalyviai turi iš anksto pateikti sekretoriatui/iniciatoriuio norimus svarstyti klausimus, kad jie butu itraukti į darbotvarkę, kuria reikia išsiusti visiems dalyviams, kad jie spetu išnagrinėti klausimus ir galėtu pasiruošti konferencijai.

  • Etika Referatas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Konferencijos procedūra Protokolo ir etiketo pagrindai
    10 - 6 balsai (-ų)
Konferencijos procedūra Protokolo ir etiketo pagrindai. (2015 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/konferencijos-procedura-protokolo-ir-etiketo-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:26
×