Konfigūracijos valdymas


Po konfiguracijos kas buna. Konfiguracijos valdymo proceso rizikos valdymas. Is konfigūracijos valdymas.

Konfigūracijos valdymas. Turinys. Įvadas. Konfigūracijos valdymas. Konfigūracijos valdymas. Bazinis komplektas. Konfigūracijos elementai. Konfigūracijos valdymo procesas. Objektų identifikacija programų sistemos konfigūracijoje. Versijų kontrolė. Pakeitimų kontrolė. Konfigūracijos inspektavimas. Konfigūracijos būsenos ataskaitų kūrimas. Konfigūracijos valdymo standartai. Išvados.

Kuriant programų sistemas pakeitimai yra neišvengiami. O pakeitimai didina sumaišties lygį tarp programų sistemų inžinierių, dirbančių projekte. Sumaištis atsiranda, kai galimi pakeitimai yra neišanalizuojami prieš juos pritaikant, neaprašomi prieš realizuojant, nepaskelbiami tiems, kam būtina apie juos žinoti, ar yra nekontroliuojami tokiu būdu, kuris pagerintų kokybę ir sumažintų klaidų skaičių.

Kaip apibrėžti, kas tai yra konfigūracijos valdymas? A. Čaplinskas konfigūracijos valdymą įvardija, kaip procesą, kuriuo siekiama, kad bet kuriuo momentu sistemoje būtų visos jos sudėtinės dkonfigūracijos valdymas yra sugebėjimas identifikuoti, organizuoti ir kontroliuoti pakeitimus, atliekamus darbo grupės. Konfigūracijos valdymo tikslas – padidinti produktyvumą, sumažinant klaidų skaičių.

Konfigūracijos valdymas yra visa apimanti veikla (umbrella activity), taikoma viso produkto kūrimo metu. Kadangi pakeitimai gali atsirasti bet kuriuo metu, konfigūracijos veiklos yra kuriamos siekiant: 1) identifikuoti pakeitimus, 2) juos kontroliuoti, 3) užtikrinti, kad pakeitimai yra teisingai realizuojami, 4) skelbti apie pakeitimus tiems, kas yra jais suinteresuotas.

Svarbu pajausti skirtumą tarp sistemos palaikymo (maintenance) ir konfigūracijos valdymo. Sistemos palaikymas yra inžinerinių veiklų aibė, atsirandanti, kai programų sistema būna pristatyta užsakovui ir yra naudojama. Gi konfigūracijos valdymas yra stebėjimo ir kontroliavimo veiklų aibė, atsirandanti projektui prasidėjus ir kuri baigiasi tik kai programų sistema tampa nebenaudojama.

Pagrindinis programų sistemų inžinerijos tikslas – siekti, kad pakeitimai būtų kuo lengviau pritaikomi ir sumažinti pastangas, praleidžiamas pakeitimų įvykdymui. Šiame darbe padisprogramų sistemos proceso išeities duomenys (uotput) yra informacija, kuri gali būti išskirta į tris plačias kategorijas: 1) kompiuterio programas (abiejų - kodo ir vykdomosios programos pavidaluose); 2) dokumentus, aprašančius kompiuterio programas (skirtas tiek techniniam personalui, tiek vartotojams); 3) duomenis (laikomus programos viduje ar jos naudojamus išorėje).

Elementai, susidedantys iš visos informacijos, gaunamos kaip proceso dalis, yra bendrai vadinami programų sistemos konfigūracija.

Augant programų sistemai, konfigūracijos elementų kiekis didėja. Iš sistemos specifikacijos gaunami projekto planas bei sistemos reikalavimų specifikacija. Iš pastarųjų savo ruožtu, gaunami kiti dokumentai. Tokiu būdu sukuriama informacijos hierarchija.

  • Microsoft Word 206 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (2742 žodžiai)
  • Universitetas
  • Konfigūracijos valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfigūracijos valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfiguracijos-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 12:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo