Konfliktai (2)


Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Konflikto raida. Konflikto neišvengiamumas. Derybos. Tarptautiniai konfliktai.Konfliktų tipai. Vidiniai konfliktai. Etniniai konfliktai. Elektroniniai konfliktai. Elektroninių konfliktų mokymas.KOnfliktų kultūra. Konfliktų kultūra dvidešimtajame amžiuje. Konfliktavimo išsilavinimas.

Konfliktas (kilęs iš lotynų kalbos žodžio „conflictus“ , kuris reiškia susidūrimą) – tai priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar požiūrių susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai.

Konfliktas gali būti vidaus (su savimi) arba išorinis (tarp dviejų ar daugiau asmenų). Konfliktas kaip koncepcija gali padėti paaiškinti daugelį socialinio gyvenimo aspektų, tokius kaip socialiniai nesutarimai, interesų konfliktai, ir kovas tarp asmenų, grupių ar organizacijų. Politiniu požiūriu, "konfliktas" gali reikšti karus, revoliucijas ar kitas kovas, kurios gali būti susijusios su jėgos naudojimu, kitaip - ginkluotu konfliktu. Be deramo socialino susitarimo ar sprendimo, konfliktai susiję su socialiniais parametrais, gali sukelti stresą ir įtampą tarp suinteresuotųjų šalių. Kai pasireiškia tarpasmeninis konfliktas, jo poveikis dažnai yra platesnis nei dviejų asmenų, ir gali turėti įtakos daugeliui asocijuotų asmenų ir jų santykiams, daugiau ar mažiau nepageidaujamu, o kartais net komišku būdu.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1633 žodžiai)
  • Imantas
  • Konfliktai (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Konfliktai (2). (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:50
×