Konfliktai esė


Konfliktai esė. Literatūra.


Yra daug teorijų bandančių paaiškinti konfliktų (dažniau vidinių) priežastis. Be to vidiniai konfliktai gali būti ir konfliktų nukreiptų į išorę, priežastimis. S. Frendas ir jo pasekėjai mano, kad konfliktų priežasčių reikia ieškoti pasąmonėje, A. Adleris ir jo gerbėjų būrys pasakys, kad konfliktus sukelia asmenybė bandanti išsivaduoti iš nepilnavertiškumo jausmo noras dominuoti prieš kitus, nepakankamas aplinkinių geranoriškumas. Dėl vieno galime neabejoti, žmogui būdingas įgimtas agresyvumas, padėjęs išgyventi evoliucijos eigoje ir nekontroliuojama agresija tampa konfliktų šaltiniu.

Vidinius konfliktus kelia ir reikalavimai tarp „noriu ir galiu“, žinau, kad negerai, bet rūkau, vartoju alkoholį, nepavykę realizuoti sumanymai, tarp galimybių ir dirbamo darbo (dalis mokytojų netinka šiom pareigom, bet dirba, suserga depresija, bet darbo nekeičia). Konfliktus provokuoja ir perdėta savivertė, yra „pasaulio bambų“ tarp rašytojų, poetų, muzikų ar kitų menininkų, neretai tai ir isteriškos asmenybės siekiančios dėmesio, bet kuria kaina. Tam, kad kažkaip apsaugoti save atsirado psichologiniai gynybos mechanizmai, kuriuos 1896 m. aprašė S. Frendas. Pateiksiu supaprastintus variantus. Neigiamas (nepastebėk šito), racionalizacija (rask pasiteisinimą, klasikinis pavyzdys Ezopo pasakėčia apie lapę ir vynuoges). Galima dėl visko kaltinti kitus, užsipulti, pasinerti į fantazijas. Šiandien yra įvardinta, bent 14 gynybos mechanizmų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (791 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Konfliktai esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Konfliktai esė . (2017 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:55
×