Konfliktai ir jų sprendimo būdai referatas


Įvadas. Konfliktai ir jų sprendimo būdai. Konflikto samprata. Konflikto kilimo priežastys. Konflikto etapai. Konflikto formos. Konfliktų sprendimo būdai. Analitinė apžvalga. Psichologinis Aikido netradiciniai konfliktų sprendimo būdai. Konfliktų sprendimas BPS metodu. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ši tema yra aktuali nuo seniausių laikų, kadangi kiekvienas žmogus darbe vidutiniškai 40 - 60 proc. laiko praleidžia bendraudamas su kitais, todėl organizacijos vis dažniau atkreipia dėmesį į bendravimo svarbą. Visuomet nuo dalykinio bendravimo kokybės priklauso ne tik asmeninis pasisekimas, pasitikėjimas savimi, bet ir visos organizacijos sėkmė. Šiuolaikinėje naujųjų technologijų visuomenėje natūralus žmonių bendravimas tapo probleminiu reiškiniu, kadangi Vakarų kraštuose visuomenė, kurioje yra daug kalbama bei rašoma apie žmogaus vienišumą, pamestumą, nekomunikabilumą, nebemoka bendrauti realiose situacijose. Todėl kiekvienoje įmonėje kartas nuo karto atsiranda įtampa, prieštaravimai, nesutarimai, kurie dažnai iššaukia visos organizacijos nuosmukį. Nors daugumai žodis „konfliktas“ pirmiausia kelia neigiamas emocijas ir verčia susimąstyti apie gresiančius pavojus, tačiau visuomet galima išvardinti ir pozityvius konflikto aspektus, tokius kaip: nauji pokyčiai, galimybė išsiaiškinti santykius ar juos sustiprinti.

Nors 95% visų įmonėse įvykstančių konfliktų kyla dėl „nesusikalbėjimo“, vienas kito „negirdėjimo“ ir kitų, pačių paprasčiausių dalykų ar įgūdžių, kuriuos turime, tačiau pamirštame, tačiau gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų vengti ir kovoti su jais nereikia, kadangi konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o pačiu idealiausiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius. Tačiau visada konfliktą būtina valdyti bei kaip galima greičiau ir efektyviau spręsti konfliktines situacijas, jas išanalizavus, remiantis teoriniais pagrindais.

Darbo problema – kokie yra konfliktai ir kaip juos galima efektyviai išspręsti.

Visų pirmiausia konfliktas yra apibūdinamas kaip santykių forma, kuomet susiduria priešingi tikslai, interesai, pozicijos, nuomonės ar pažiūros ir žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai. Iš tiesų konfliktas parodo, koks yra įvairiapusiškas žmonių mąstymas ir kaip skirtingai suvokiami įvairūs dalykai, o tai yra ypatingai svarbi informacija, su kuria galima dirbti siekiant gyventi geriau.

Daugumai iš mūsų išgirdus žodį „konfliktas“ pirmiausia pagalvojame apie neigiamas emocijas, tokias kaip: įtampa, nepasitenkinimas, kova, pyktis, baimė ir t.t. Tačiau ramiai pagalvoję galime išvardinti ir pozityvius konflikto aspektus. Konfliktas – proga išsiaiškinti skirtingus požiūrius ar nuomones, tai galimybė išsiaiškinti tarpusavio santykius ir juos sustiprinti, postūmis įgyvendinti pokyčius, siekiant visapusiškos naudos. Konstruktyviai išspręsti konfliktai didina pasitikėjimą savimi bei vienas kitu ir taip padeda žmonėms pažinti vienas kitą bei ugdyti „mes“ jausmą. Taip pat padeda mokytis valdyti emocijas, formuoti savo nuomonę bei ją argumentuoti, įsitraukti į darbinę ir visuomeninę veiklą. Kartais gerai ir tai, kad konfliktai padeda nusiraminti, išsiaiškus skirtingas nuomones, radus kompromisą ir priėmus bendrą sprendimo būdą.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Konfliktai ir jų sprendimo būdai referatas
    9.5 - 4 balsai (-ų)
Konfliktai ir jų sprendimo būdai referatas. (2016 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-ir-ju-sprendimo-budai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 20:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo