Konfliktai ir jų sprendimo būdai x įmonės pavyzdžiu


Įvadas. Konfliktai organizacijose. Konflikto samprata. Konfliktų išraiška. Konfliktų sprendimai. Konfliktų valdymas. Konfliktų sprendimo strategijos. Konfliktų analizė ir sprendimo būdai „x“ įmonėje. Trumpai apie „x“ įmonę. Konfliktai kylantys „x“ parduotuvėje. Konfliktų sprendimo būdai. Išvados. Priedas. Šaltiniai.

3. Procesas lankstus, nes nėra daug „privalomų“ dalyvių, konflikto pusės gali pasikviesti savo atstovus arba pasiruošimo stadijoje su tarpininku susitikti dviese;

4. Tarpininkavimas pritaikomas įvairaus masto konfliktams spręsti (tarpasmeniniams, grupiniams ir tarpgrupiniams);

AB „X“ yra ytin populiari įmonė Lietuvoje, turinti filialų kitose Baltijos šalyse.

Šiuo tyrimo metu skyriau dėmesį vienai iš įmonės priklausančių parduotuvių.Apie „X“ parduotuvę

„X“ parduotuvių linija skirta visai šeimai. X“ drabužiai skirti darbui, laisvalaikiui, šventėms. Čia galima rasti nebrangių, bet stilingų ir patogių rubų.

„X“ parduotuvė veikia viename prekybos centre ir užima apie 500 kv. m. plotą.

Apklausęs 20 „X“ įmonės parduotuvės darbuotojų, sužinojau, kad vidutiniškai 50% susiduria su konfliktinėm situacijom kartą per savaitę, tuo tarpu netgi 30% darbuotojų dalyvauja konfliktuose net du kartus per savaitę. Apskritai, 93% darbuotojai yra dalyvavę patys konfliktinėse situacijose.

Išnagrinėjęs parduotuvės darbuotojų veiklą, bei išanalizavus jų problemas,sugebėjau išskirti pagrindines dvi konfliktų priežastys: psichologines ir ekonomines.

Komunikacijos ir bendravimo stoka. Kiekvienoje organizacijoje svarbi yra vidinė komunikacija. Kai jos nėra, dažnai atsiranda nesusipratimai, nesklandumai, dėl kurių darbuotojai negali susitarti.

Nuostatos. Nusistatymas prieš tam tikrus žmones turbūt yra nesąžiningiškiausia ir galingiausia konflikto išprovokavimo priežastis. Organizacijoje turi būti supratimas ir bendradarbiavimas.

Mažas atlyginimas. Pardavėjų-konsultančių darbas reikalauja daug jėgų, kantrybės ir ištvermės, tad kai apgalvojami visi darbo pliusai ir minusai, alga dažnai pasirodo per maža.

Pažadai apie karjerą. Kartais siekiant užlaikyti gerą darbuotoją, darbdavys žada jam karjerą ir pakylimą pareigose, bet dažniausiai tie pažadai yra tušti.

Norint pagerinti darbo aplinkos situaciją organizacijoje, konfliktus galima šalinti keliais būdais:

Nesąžiningumas. Nemeluoti, neapkalbinėti, stengtis dažniau išsakyti savo nuomonę ir pastabas.

Nuostatos. Kadangi parduotuvėje dirba įvairaus amžiaus žmonės (25-41m.), kiekvienas darbuotojas turi prisitaikyti prie aplinkos ir mokėtis tiesiai „į akis“ išsakyti kas jam nepatinka. Nors kartais tai reikalauja perkopimo per savo principus.

Mažas atlyginimas. Atlyginimus reikia priskirti prie kategorijų pagal tai, koks kompetetingas, sumanus yra darbuotojas. Taip pat pagal jo pardavimo sugebėjimus ir žinias.

Pažadai apie karjerą. Kas vertas, turi būti pakeltas pareigose. Kitu atveju darbdavys neturi žadėti karjerinių padangių, kad darbuotojas galėtų susimąstyti ir galbūt rasti labiau tinkantį darbo variantą.

  • Microsoft Word 180 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (2299 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Konfliktai ir jų sprendimo būdai x įmonės pavyzdžiu
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktai ir jų sprendimo būdai x įmonės pavyzdžiu. (2013 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-ir-ju-sprendimo-budai-x-imones-pavyzdziu.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 07:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo