Konfliktai ir konfliktu valdymas


Kolektyvo valdymas. Vadovo ir kolektyvo konfliktas: etiniai sprendimo variantai. Konfliktu valdymas kolektyve. Konfliktai organizacijoje skaidres. Tema konfliktu valdymas. Vadovo ir kolektyvo konfliktas etinio sprendimo variantai. Vadovo ir kolektyvo konfliktų sprendimo būdai. Vadovo ir kolektyvo konfliktai pavyzdziai. Konfliktu valdymas referatas. Konfliktai ir konfliktų valdymas referatas.

Įvadas. Konflikto samprata. Konfliktų simptomai. Konfliktų priežastys. Konfliktų valdymas. Konfliktų vengimas. Konfliktų nauda ir žala. Išvados.

Konfliktai – tai savotiška socialinio brendimo mokykla, leidžianti koreguoti save, savo moralines nuostatas. Jie žadina žmonių kūrybiškumą, skatina domėtis iškilusiomis problemomis ir jų sprendimo būdais.

Be konfliktų žmonių gyvenimo neįmanoma įsivaizduoti jau vien todėl, kad tokia jau žmonių prigimtis: visuomet pirmenybę teikia savo asmeniniams poreikiams. Konfliktai yra neišvengiami. Egzistuoja nuostata, kad konfliktas yra neigiamas reiškinys, kuris asocijuojasi su grėsme arba nesaugumu.

Organizacijoje konfliktai yra neišvengiami. Tai lyg ir sudėtinė organizacijos gyvenimo dalis. Konfliktinėms situacijoms išsiaiškinti sugaištama nemažai laiko ir išeikvojama daug energijos. Darbuotojų tarpusavio santykius lengviau reguliuoti, kai vadovas ir kolektyvo nariai yra kultūringi, kai visi laikosi etinių principų.

Nors konflikte dalyvauja du ar daugiau žmonių, neretai pakanka vieno iš jų pastangų, kad konfliktas būtų išspręstas arba išvis nekiltų. Žmogus turi asmeniškai atsakyti tiek už vidinius, tirk ir už išorinius jo gyvenime iškylančius konfliktus bei su nuostata juos spręsti neagresyviai, atsižvelgiant į visas aplinkybes ir teigiamai.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2670 žodžiai)
  • Konfliktai ir konfliktu valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktai ir konfliktu valdymas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-ir-konfliktu-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 03:57
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo