Konfliktai mokymosi įstaigose universitete


Referatas destytoju ir studentu bendradarbiavimas. Konfliktai universitete. Konfliktas su destytoju. Konfliktai dėstytojais. Požiūris į konfliktines situacijas.

Santrauka. Įvadas. Konflikto ypatumai. Konflikto samprata. Konflikto struktūra. Konflikto dinamika. Konfliktų sprendimo strategijos. Nekonstruktyvios strategijos. Vengimas. Prisitaikymas. Konkurencija. Kompromisas. Bendradarbiavimas. Konstruktyvaus elgesio būdai. Konfliktų priežastys. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Literatūra.

Konfliktai mokymosi įstaigose yra vieni iš stimuliatorių, skatinančių kūrybiškumą, pažangą, tačiau tuo pačiu sąlygojančių moksleivių, studentų baimę, žemą savęs vertinimą, padidėjusį susirūpinimą, somatinių nerimastingumo požymių atsiradimą.

Darbo objektas: studentų požiūris į konfliktines situacijas su dėstytojais.

Tikslas: ištirti studentų nuomonę apie kolegijoje vykstančius konfliktus tarp dėstytojų ir studentų.

Uždaviniai: pagal atliktą teorinę analizę sukonstruoti pusiau standartizuotą klausimyną skirtą įstaigos respondentams, siekiant išsiaiškinti jų reakcijas konfliktinėse situacijose; atlikti respondentų apklausą; išsiaiškinti konfliktinių situacijų tarp dėstytojų ir studentų priežastis; nustatyti studentų konfliktų sprendimo strategijas; palyginti tyrimo rezultatus pagal studentų kursą.

Metodai: mokslinės literatūros analizė; kiekybinis tyrimo rezultatų apdorojimas (apklausa naudojant pusiau standartizuotą anketą).

Tyrimas atliktas Šiaulių kolegijoje. Tyrime dalyvavo 100 tiriamųjų: 68% tiriamųjų sudarė moterys ir 32% - vyrai., tiriamųjų amžius 18 – 35 metai. Atlikta atsitiktinė tiriamųjų atranka. Tyrimas atliktas po paskaitų. Rezultatai parodė, kad dauguma pirmo kurso studentų pasirenka prisitaikymo konfliktų strategiją, jų nuomone; nepatiko dėstytojui į tam tikrą reiškinį; dėl ligos liko skola iš mokomojo dalyko; skola iš mokomojo dalyko; dėl nedalyvavimo renginyje; už nesąžiningumą (pasižiūrėjo į kolegos darbą) kontrolinio metu. 44 % pirmo kurso studentų mano, kad geriau prisitaikyti prie dėstytojo keliamų reikalavimų, 49% antro kurso ir 54% trečio kurso studentų sutiktų bendradarbiauti su dėstytojais sprendžiant konfliktines situacijas. Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma vyresnių kursų studentų yra aktyvesni sprendžiant dėstytojų ir studentų iškilusius konfliktus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 185 KB
  • m.
  • 22 puslapiai (3515 žodžiai)
  • Arnoldas
  • Konfliktai mokymosi įstaigose universitete
    10 - 1 balsai (-ų)
Konfliktai mokymosi įstaigose universitete. (2012 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-mokymosi-istaigose-universitete.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:40
×