Konfliktai organizacijoje kursinis darbas


Įvadas. Konfliktų organizacijoje samprata ir tipai. Konfliktų organizacijoje priežastys ir pasekmės. Išvados. Summary.


Temos aktualumas: organizacija – gyvas organizmas, kuris gali klestėti, augti arba priešingai visiškai sunykti, kadangi ją sudaro skirtingi žmonės su skirtingu požiūriu, vertybėmis, tikslais ir t.t. Norint, kad organizacija gyvuotų reikia, jog joje nuolat vyrautų komunikacija. O komunikacija yra neatsiejama nuo konfliktų. Konfliktai organizacijoje gali labai sutrikdyti jos darbą, kadangi konfliktų sprendimas užimą daug energijos ir laiko, kuris turėtų būti skiriamas organizacijos labui. Siekiant, kad organizacija klestėtų ir išliktų vientisa, o darbai būtų atliekami laiku ir efektingai, būtina iškilusius konfliktus spręsti greitai ir efektyviai. Tik tokiu būdu konfliktai organizacijoje ne tik, kad negalėtų pakenkti organizacijos darbui, bet ir atneštų naudos: paskatintų darbuotojus veikti efektyviau, išaiškėtų nauji požiūriai, idėjos, paskatintu darbuotojus veikti iš vien, geriau vienam kito įsiklausyti, bei atsiskleistų didesnis darbuotojų kūrybiškumas.

Darbo objektas: konfliktų valdymas organizacijoje.

Darbo tikslai: išanalizuoti konfliktų organizacijoje valdymo būdus, bei pateikti jų sprendimo variantus.

Darbo uždaviniai:

Remiantis literatūros analize ir įvairių autorių interpretacijomis, išanalizuoti konfliktų valdymą organizacijoje.

Išnagrinėti konfliktų organizacijoje tipus, jų klasifikavimą, priežastis, pasekmes ir valdymą.

Atlikus literatūros analizę ir išanalizavus konfliktus organizacijoje, įvertinti jų valdymo svarbą, bei nustatyti jų valdymo būdus.

Gyvenimo be konfliktų niekas negali įsivaizduoti. Jų pasitaiko visur – pradedant asmeniniais konfliktais ir baigiant tarptautinio mąsto konfliktais. Apie tai daug kalbama ir rašoma, tačiau konfliktai organizacijoje palyginus nesulaukia tiek daug dėmesio. Lietuvoje yra daugybė įvairių organizacijų, kurios nepriklausomai nuo savo dydžio ar veiklos kiekvieną dieną gali susidurti ir susiduria su įvairių tipų konfliktais. Tai neišvengiama. Tačiau svarbiausia ne vengti konfliktų, o juos spręsti. Konfliktai gali sutrikdyti ne tik darbuotojų darbą, bet kartu ir vadovų darbus, kas galop privestų prie įmonės žlugimo. Todėl svarbiausia yra pastebėti kada konfliktas prasideda, jį atpažinti ir kuo greičiau imtis veiksmų padėsiančių numalšinti kylantį konfliktą.

Skirtinguose literatūros šaltiniuose yra daugybė konfliktų sampratų:

Pagal J. Kasiulį ir V. Barvydienę konfliktas yra kraštutinis prieštaravimų paūmėjimo atvejis. ( Kasiulis, Barvydienė, 2003 ).

Anot R. Lekavičienės konfliktas – tai visiškai priešingų tikslų, pozicijų nuomonių susidūrimas, itin rimti nesutarimai, kurių metu individą užvaldo labai nemalonūs išgyvenimai. ( Lekavičienė, 2001 )

D. G. Myers teigia, kad konfliktas, tai nesuderinamumas. Dažniausiai tai tikslų, idėjų nesutapimas. ( Myers, 2008 )

K. Lewin mano, jog konfliktai tai tokia situacija, kurioje individą veikia priešingos, nesuderinamos jėgos. ( Lewin, 2002 )

D. Gailienė konfliktą suvokia kaip priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimą, sukeliantį stiprius, nemalonius išgyvenimus. ( Gailienė ir kt. 2002 )

Apibendrinant, kas literatūroje rašoma apie konfliktus galimą teigti, jog konfliktas tai situacija, kurioje susiduria skirtingi, dviejų ar daugiau šalių interesai, vertybės, nuomonės ar norai.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2797 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Konfliktai organizacijoje kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Konfliktai organizacijoje kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-organizacijoje-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 19:18
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo