Konfliktai organizacijose: tipai ir galimybės juos spręsti kursinis darbas


Konfliktų teoriniai aspektai. Konflikto samprata. Konfliktų klasifikavimas ir priežastys. Konfliktų sprendimo būdai. Straipsnių kritinė analizė. I straipsnis. II straipsnis.

Darbas parengtas naudojant šiuos tyrimo metodus: loginį, analitinį, lyginamąjį, dokumentų analizės, apklausos ir kitus. Mokslinės literatūros lyginamoji analizė, sisteminimas, straipsnių analizė.

Darbo struktūra. Teorinėje darbo dalyje yra pateikiama konflikto samprata, konfliktų tipai bei ir galimybės juos spręsti. Praktinėje darbo dalyje analizuojami du straipsniai apie konfliktus organizacijose.

Darbo sudėtinės dalys. Darbą atlikome dviese, lygiai pasidalinome darbą, kiekviena išanalizavo po vieną straipsnį.

Ką daro žmogus, kilus rimtam konfliktui? Ką jūs darote, kilus paprasčiausiam ginčui? Vienareikšmišką atsakymą sunku rasti. Kiekvienas žmogus elgiasi savaip.

K. Thomas siūlo šiuos penkis konflikto sprendimo stilius.

Ignoravimas efektyvus tada, kai reikia laiko, norint atstatyti ramybę ir sudaryti sąlygas blaiviai įvertinti situaciją; ginčo dalykas neturi nieko bendro su problema, o egzistuoja požymiai, rodantieji, jog yra kitų, žymiai svarbesnių problemų; nenori arba negali išspręsti konflikto savo naudai ir t.t.

Kasgiyratarpininkavimas? Tai – konfliktosprendimassuneutraliatrečiąjašalimi, tarpininku. Tarpininkasvadovaujakonfliktosprendimoprocesuisuvisomiskonfliktošalimis.Tarpininkasužtikrina, kadvisiturivienodasteisesišsakytisavopozicijasirieškotisprendimo, o taipadedasuvoktikitąšalį.Tarpininkaspadedaidentifikuotiproblemasirieškotibendrųsprendimovariantų, bet jokiubūduneprimetasavosprendimų.

Konfliktas kilo siuvimo įmonėje "Sermija", darbdavys ir įmonės finansininkė apgavo savo darbuotoją, 34 metų Božena Šatkauskienę. Grižus po gimdymo atostogų darbuotoja pateikė visus dokumentus įrodančius jos nėštumo ir gimdymo atostogas, po to parašė prašymą dėl atleidimo iš darbo, tačiau įmonės finansininkė apgavo moterį, ir nurodė jai neteisingą datą. Gavosi, kad B.Šatkauskienė po gimdymo į darbą taip ir negrįžo, dėl to jinai neteko teisės gauti motinystės pašalpos. Po trijų dienų B.Šatkauskienė savo parašą atšaukė, tačiau įmonė nesutinka su tuo ir kaunasi teisme, tikindama darbuotoja manipuliuoja, nes neturėjo motinystės išmokai būtino metų darbo stažo.

Pagal gyvenimo sferą tai yra darbo konfliktas, nes jis įvyko darbe. Šitą konfliktą galima traktuoti kaip konfliktą tarp dviejų asmenų, nes konfliktuoja įmonės vadovas ir darbuotoja. Pagal įtampos lygį tai yra krizės konfliktas. Nes konflikto sprendimu buvo galutinai nutraukti darbo santykius.

Šioje situacijoje konfliktas nebuvo išspręstas. Nei viena pusė nenorėjo taikytis, ir konfliktas nuvedė juos i teismą. Konflikto dalyviai nepanaudojo nei vieno konflikto sprendimo budo, todėl konfliktas liko neišspręstas.

Šį konfliktą galima butų išspręst, jeigu darbuotoja atidžiau žiūrėtu ką pasirašo. Vadovas neturėtu galimybės ja apgaut ir nekiltų konfliktas. Šioje konfliktinėje situacijoje darbuotoja ir vadovas turėjo pasirinkti bendradarbiavimo strategiją ir surasti bendrą sprendimą.

Konfliktas kilo įmonėje „Prekybos marketingo paslaugos „ , šiuo metu vadinama jau „Sorbum LT“. Konflikatas kilo tarp įmonės vadovo G. Oliškevičiaus  ir toje įmonėje dirbančio vadybininko  K. Vajėgos. K. Vajėga, savo atostogų metu, likus 4 dienos iki atostogų gavo skambutį iš savo tiesioginio vadovo R. Jablonskio, kad jis nebereikalingas šioje įmonėje ir yra laukiamas atvykti penktadienį parašyti prašymą išeiti iš darbo savo noru. Ieškovas su tuo nesutiko, pasakė, kad pirmadienį ateis į darbą. Atvykęs į darbą pirmadienį K. Vajėga buvo iškviestas generalinio direktoriaus G. Oliškevičiaus. Bet vistiek K. Vajėga atsisakė išeiti iš darbo savo noru, todėl jam buvo paskirtas vadybininko pareigos, bei pablogintos darbo sąlygos. Darbuotojas iš savo kabineto buvo perkeltas į konferencijų salę, kuriuoje jam nebuvo suteiktos sąlygos darbui, nes nebuvo prieeigos prie jam reikalingų dokumentų, bei interneto prieeigos.

Pagal gyvenimo sferą tai yra darbo konfliktas, nes įvyko darbe.. Šitą konfliktą galima traktuoti kaip konfliktą tarp dviejų asmenų, nes konfliktuoja įmonės vadovas ir darbuotojas. Pagal įtampos lygi tai yra krizės konfliktas. Nes konflikto sprendimu buvo galutinai nutraukti sarbo santykiai.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 165 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (5358 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandra
  • Konfliktai organizacijose: tipai ir galimybės juos spręsti kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Konfliktai organizacijose: tipai ir galimybės juos spręsti kursinis darbas. (2015 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-organizacijose-tipai-ir-galimybes-juos-spresti-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:46
×