Konfliktai referatas (2)


Įvadas. Konflikto samprata. Konfliktus sukeliančios priežastis. Konfliktų sprendimo strategijos. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas: Dabartinės organizacijos pasižymi intensyvumu, konkurencingumu, nuolatine kaita, kurios yra palankios ne tik konfliktams kilti, bet ir jiems vystytis. Svarbu nagrinėti susidariusias konfliktines situacijas be nereikalingų emocijų, suvokti susidariusios padėties priežastis bei galimas jų pasekmes.

Kartais juokaujant klausiama: „Kas atsirado anksčiau – žmogus ar konfliktai?“ Vargu ar rastume žmogų, kuris niekad nebūtų įsivėlęs į konfliktą. O jeigu jis sprendžiamas nemokšiškai, tada, kaip ir kiekviename kare, nieko nepraradusių nebūna – paprastai pralaimi abipusės... Neretai laimėdami konfliktą sugriauname tarpusavio santykius, prarandame garbę, vidinę ramybę. Konfliktai panašus į gamtos kataklizmus: dėl pastarųjų griūva pastatai, tiltai, o dėl konfliktų – suardomi draugiški santykiai, išyra šeimos, subyra organizacijos. Todėl norint suvaldyti konfliktinę situaciją reikia gebėti prisiimti visišką atsakomybę už įvykių baigtį, o ne pasikliauti likimu ar atsitiktinumais. (V. Baršauskienė i kt., 2010, 329 p)

Viešpatauja nuomonė, jog konfliktai yra nepageidautini, jų reikia vengti ir spręsti juos vos tik atsiradus jų užuomazgoms. Retai kas susimąsto apie teigiamus konfliktų aspektus – pasikeitimą idėjomis, susitarimus, naują suvokimą, bendradarbiavimo galimybes, gaunamą papildomą informaciją, o tai didina grupinio darbo efektyvumą bei kokybę.

Organizacijoms reikia taikyti konfliktų valdymą bendradarbiaujant ne todėl, kad vyktų pozityvus konfliktas, bet pirmiausia norint išvengti, kad konfliktai nepadarytų per daug neigiamos žalos. Siekiant sėkmingai valdyti organizacijos konfliktus būtina juos pažinti, žinoti jų atsiradimo priežastis ir tipus, įvertinti galimus teigiamus bei neigiamus konfliktų padarinius organizacijai, išmanyti konfliktų sprendimo strategijas. Tai padėtų pagerinti visos organizacijos veiklos našumą ir teikiamų paslaugų kokybę.

Darbo problema: išsiaiškinti, kaip valdyti konfliktus organizacijoje.

Darbo objektas: konfliktai organizacijoje.

Darbo tikslas: išnagrinėti konfliktų valdymo organizacijoje procesą.

Darbo uždaviniai:

išanalizuoti konfliktų sampratą, jų atsiradimo organizacijoje priežastis;

  • Lyderystė Referatas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1674 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olga
  • Konfliktai referatas (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Konfliktai referatas (2). (2015 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/konfliktai-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:11
×